Jak chronić ogrody przed dzikimi zwierzętami?

Ogrodnictwo lub ogrodnictwo to ciekawe hobby i sposób na dorobienie na wsi. Jednak legowiska ze świeżymi warzywami i jagodami mogą zainteresować nie tylko Ciebie, ale również zwierzęta. Nie jest łatwo wypędzić ich z działki, ale istnieje sposób na kontrolowanie ochrony plonów, np. siatka. Rozważ typy.

Siatka do ochrony drzewek przed zającami i myszami wykonana jest z materiału polipropylenowego z małym oczkiem o dużej wytrzymałości, który jest odporny na zmiany temperatury i wilgoć, dzięki czemu nie rdzewieje, nie gnije i długo spełnia swoją główną funkcję - ochronę roślin i kory drzew od małych gryzoni. Chroni również obszar przed wiatrem i nie zapobiega przenikaniu światła.

Ochrona przed ptakami to bariera zapobiegająca rozprzestrzenianiu się jagód i winogron przez ptaki. Jest mocna i odporna na rozdzieranie i rozciąganie, przyjazna dla środowiska, odporna na pleśń pod wpływem opadów atmosferycznych i wilgoci. Służy do ochrony nie tylko winnic i drzewek ogrodowych, ale także krzewów malin, jeżyn, porzeczek, ziemistych jagód np. truskawek. Zwykle używa się siatki o średniej wielkości oczek, aby nie zakłócać działania promieni słonecznych, zapylania przez pszczoły podczas kwitnienia. Główna zaleta - jest lekka, dzięki czemu nie uszkadza gałęzi, a zakup towaru w kolorze zielonym idealnie wpasowuje się w architekturę każdego ogrodu, domku czy ogrodu.

Aby zachować piękny wygląd trawnika, należy dbać o pokrycie trawy. Niestety małe gryzonie ziemne, takie jak krety, mogą w krótkim czasie uszkodzić powierzchnię. Dlatego prawdziwym ratunkiem była sieć ryjówek. Pozwala na stworzenie idealnego reliefu, zapobiega erozji gleby. Jeśli mówimy o materiale, używamy również produktu, który nie zaszkodzi środowisku - polipropylenu, którego pozytywne właściwości zostały opisane powyżej.

Aby plony nie zostały zniszczone przez drób lub psy, musisz ogrodzić teren spacerowy. Kurczaki, gęsi, indyki, kaczki - nie będą deptać ani jeść plonów, jeśli założysz ogrodzenie z siatki. Jest niedrogi, trwały i praktyczny. Do produkcji siatek ogrodzeniowych i zagospodarowania terenu stosujemy powłokę PCV wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, która przetrwa ponad 10 lat. Do małych zwierząt używaj z małą siatką, do dużych z dużą, aby zwierzę nie ugryzło drutu.

Krótko mówiąc, właściwym sposobem ratowania upraw przed zwierzętami domowymi i dzikimi jest siatka ochronna.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować