Jak naprawić ogrodzenie z siatki

Możesz potrzebować naprawy ogrodzenia z siatki z wielu powodów. Podczas burzy drzewo upadło na ogrodzenie z siatki, siatka może pęknąć pod ciężarem drzewa lub co gorsza w przypadku siatki o dużej wytrzymałości zawalić się słupki, co zaburzy konstrukcję całego ogrodzenia. Bez względu na powody, które popychają Cię do naprawy, nie rozpaczaj, ogrodzenie z siatki drucianej można naprawić przy pomocy jednego pomocnika. Naprawa, podobnie jak budowa ogrodzeń, jest stosunkowo łatwa.

Krok 1. Szukaj uszkodzeń

Musisz dokładnie zbadać obie strony ogrodzenia, gdzie są widoczne uszkodzenia. Sprawdź słupki nośne, bramy i belki montażowe. Znajdź i zbierz wszystkie przedmioty potrzebne do naprawy lub wymiany uszkodzonej części ogrodzenia.

Krok 2. Usuń uszkodzone ogrodzenie

Przytnij uszkodzony poziomy płot z bali na kawałki piłą do metalu. Usuń te kawałki przez łańcuszek druciany.

Krok 3. Wykonaj pomiary i w razie potrzeby kup nowe przedmioty

Użyj pomiaru dziewiczej części ogrodzenia, aby określić standardową długość poziomego kłody dla ogrodzenia. Policz liczbę nośnych słupków ogrodzeniowych, na których będziesz musiał zawiesić nową osłonę z drutu, aby uzyskać potrzebną długość siatki.


Zmierz grubość belki poziomej. Jeśli potrzebujesz wymienić belkę poziomą, kup odpowiedni rozmiar. Jeśli słupki nośne lub bramy nośne są uszkodzone, weź ze sobą jeden z elementów, aby uzyskać w sklepie odpowiedni rozmiar. Sprawdź również, czy możesz potrzebować nowej farby do siatki i ogrodzenia. Rozciągnięte i podarte ogrodzenie z siatki drucianej należy wymienić. Dodatkowe elementy złączne można kupić w sklepie z narzędziami.

Krok 4. W razie potrzeby usuń i wymień uszkodzoną siatkę i słupki nośne

Usunąć kłodę poziomą w sekcji z uszkodzonymi słupami nośnymi, ogrodzenie z siatki jest bardzo łatwe do naprawy. Usuń stary słupek wsporczy i zainstaluj nowy, a następnie zainstaluj belkę poziomą.

Krok 5. Montaż nowej poziomej belki ogrodzeniowej

Usuń łączniki z najbliższego słupka wsporczego, a następnie usuń grupę wsporników i poluzuj siatkę drucianą. Wsuń belkę poziomą do otworu w żądanym kierunku. Następnie nałóż na kolumnę nośną mocowania, przywróć wsporniki i napięcie siatki drucianej.

Krok 6. Odbudowa siatki drucianej

Podczas przywracania elementów złącznych na najbliższym słupku nośnym poproś kogoś o pomoc w utrzymaniu nieuszkodzonego obszaru siatki i słupka podczas mocowania siatki na nowym słupku. Przewlecz miękką nylonową nić przez siatkę, aby pomóc ci wytworzyć napięcie. Zwróć uwagę na nieuszkodzoną część ogrodzenia z drutu, aby upewnić się, że wszystkie elementy mocujące są na swoim miejscu i na swoim miejscu przed rozpoczęciem napinania. Zwróć uwagę na naprężenie pionowej nici ogrodzenia, która przy odpowiednim naprężeniu powinna być równoległa do kolumny nośnej. Połącz ponownie poziome paski napinające z pionowymi paskami napinającymi, a wsporniki pionowego ogrodzenia z belką poziomą.

Krok 7. Utrzymaj połączenie siatki drucianej

Monitoruj stan techniczny sieci przyłączeniowych. Należy sprawdzić ich stan wiosną, po obfitych opadach śniegu, a także po silnych burzach, podczas których istnieje ryzyko przewracania się drzew. Nawet jeśli drzewa spadły daleko od domu lub garażu, uszkodzenie ogrodzenia w dowolnym miejscu zmniejszy stabilność całego ogrodzenia.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować