Co to jest siatka do murowania: jak i gdzie jest używana

Siatka murarska jest nieodzownym elementem w budowie murów ceglanych, bloczków gazobetonowych, fundamentów budynków. Ten rodzaj metalu jest wytwarzany przez spawanie metodą automatycznego spawania poprzecznie ułożonych niskowęglowych drutów ciągnionych na zimno o profilu okresowym BP-1 w karcie z kwadratowymi ogniwami. Celowość tego produktu jest duża, ponieważ służy do wzmacniania konstrukcji nośnych i nienośnych w budowie, przejmując obciążenie od ciężaru wyższych kondygnacji, dachów, podłóg, eliminując możliwość zaprawy betonowej w porach materiału bazowego, zapewniając w ten sposób izolację, ochronę przed pęknięciami i zniszczeniem oraz odpowiednio gotową konstrukcję jako całość.

Główne cechy to standaryzacja produkcji GOST i zgodność z warunkami technicznymi, dzięki czemu możesz mieć pewność, że materiał nadaje się do zastosowania w pracach budowlanych. Decydując się na zastosowanie w budownictwie siatki murowanej, deweloper również oszczędza, ponieważ można tanio kupić i obniżyć koszt zaprawy betonowej.

W jakich przypadkach należy zastosować siatkę murowaną lub jak to się nazywa armopoyas lub siatkę zbrojoną? Rozważ szczegółowo obowiązkowe metody aplikacji, obszary, w których jest to konieczne:

  • budowa budynków z różnych materiałów, takich jak cegła i kamień, aby zapobiec pęknięciom na połączeniach spowodowanych rozszerzalnością cieplną, zmianami temperatury, osuwaniem się ziemi;
  • wznoszenie obiektu w zimnych porach roku w niskich temperaturach, co w przeciwnym razie spowalnia proces wiązania betonu;
  • wykonanie łącznika podłogowego dla stabilności i trwałości projektu;
  • nakładanie grubej warstwy tynku na ściany, ponieważ bez siatki duża ilość materiału nie przyklei się;
  • wzmocnienie otworu wentylacyjnego;
  • zastosowanie w budowie ogrzewania podłogowego;
  • celem jest wzmocnienie fundamentu lub zwiększenie wytrzymałości budynków;
  • do budowy ścian nośnych, otworów, płyt zakładek i narożników.

Jeśli mówimy o zasadach montażu, to jak prawidłowo zamontować opaskę znajdziecie w kolejnym artykul.

Reasumując można powiedzieć, że siatka murarska jest ważnym elementem podbudowy murarskiej, który zwiększa nośność ściany i buduje przez lata mocne konstrukcje o różnej wielkości bez pęknięć.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować