Jak obrabiać metalowe słupki ogrodzeniowe, aby nie gniły?

Ogrodzenie metalowe wykonane jest tak wysokiej jakości, że nie rdzewieje przez dziesiątki lat, czy to ogrodzenie z profili, siatki, gabionów czy ogrodzenia. Ale co z filarami? Czy są tej samej dobrej jakości?

Słupy w ofercie dostawcy nie są drewniane, nie są wykonane z rur, ale ze stali ocynkowanej i pokryte powłoką polimerową https://sitkazahid.com/catalog/stovpi/c277, dzięki czemu zapewniają wytrzymałość i stabilność każdego ogrodzenia, jeśli zastosujesz się do instrukcji prawidłowego montażu i betonowania. Dlaczego powłoka polimerowa? Farbę polimerową wybieramy ze względu na niezwykłą ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie ultrafioletowe, wysoka wilgotność, zmiany temperatury, różne opady. Ponadto posiada wysoki poziom estetyki, ponieważ leży równo, doskonale malując metalową powierzchnię.

JAK DZIAŁA PROCES FARBOWANIA?

Metoda natryskiwania proszkowego pozwala na uzyskanie wysokiej jakości powłoki nie tylko podłoża, ale również połączeń części o skomplikowanym kształcie. Aby osiągnąć ten wynik, proces odbywa się w kilku etapach:

1. Usuwanie zabrudzeń z produktu metalowego poprzez mycie.

2. Odtłuszczenie powierzchni w celu poprawy jakości powłoki.

3. Drenaż produktu.

4. Natryskiwanie proszku na metalową powierzchnię.

5. Przeniesienie produktu do specjalnego pieca polimeryzacyjnego, który utrzymuje stałą temperaturę, aby równomiernie nagrzać powierzchnię produktu przed końcowym etapem.

6.Topienie w komorze powłok proszkowych do stałej warstwy cząstek stopionego proszku pod wpływem temperatury 150° - 220°C.

Rezultatem jest farba proszkowa o doskonałych właściwościach, odporna na wstrząsy, zabrudzenia i oddziaływanie ciał stałych: takich jak kamienie, piasek czy inne zanieczyszczenia drogowe. Od pierwszego zabarwienia farba na słupie staje się gęstsza niż zwykła farba, która da ten efekt tylko wtedy, gdy nie da się scharakteryzować kilku warstw. Warstwa polimerowa nie blaknie, nie blaknie z upływem czasu i może utrzymywać bogate kolory przez lata, nawet przy stałym nasłonecznieniu. W przypadku takiego produktu nie musisz się obawiać, że farba będzie pękać i odpryskiwać, zaburzając wygląd produktu, ponieważ farby proszkowe są niekwestionowanym liderem pod względem trwałości i długowieczności. Imponuje właściwościami antykorozyjnymi, a przede wszystkim przyjaznym dla środowiska, czyli nieszkodliwym.

W produkcji zastosowano jedną z najlepszych farb na rynku światowym pod kolor ogrodzenia dla przyciągającej wzrok estetyki. Dlatego klient nie będzie musiał malować kolumn farbą z rdzy i zgnilizny, wszystko to zrobił dla niego producent profesjonalnym sprzętem i wysokiej jakości materiałami.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować