Mur zbrojeniowy czy siatkowy: co jest lepsze i tańsze

Jest znana przypowieść o budowniczym. Pracownik budowlany był zaskoczony jego wieloletnią służbą przed przejściem na emeryturę, a ostatni zamknięty obiekt stał się dla niego prezentem. Ale on o tym nie wiedział. Budowniczy spieszył się z ukończeniem prac, czegoś nie dokończył, gdzieś uprościł, zamówił materiały nie najwyższej jakości, bo przywieziono je tu i teraz. Wiedział, że nie robi świetnej roboty, ale usprawiedliwił się pod koniec swojej kariery zawodowej. Można sobie tylko wyobrazić zdziwienie, jakie spotkał, gdy dowiedział się o prezencie. Morał z bajki jest taki, że musisz wykonywać swoją pracę tak wydajnie, jak to możliwe i odpowiedzialnie podchodzić do każdego biznesu, nawet w kryzysowych fazach życia, nawet przy braku entuzjazmu i siły. Podobnie jak my, Mesh West jest producentem siatek metalowych i ogrodzeń metalowych. Naszą misją jest dostarczanie mieszkańcom planety niezawodnych konstrukcji i ochrona terenów na całym świecie, dlatego produkujemy wysokiej jakości siatki zbrojone do budowy mocnych konstrukcji na sumieniu, jak do własnych domów.

Ale jaki jest najlepszy wybór, aby wzmocnić mur, aby dom był mocny, bezpieczny i trwały? Wzmocniony czy spawany pas pancerny? Jaki materiał maksymalnie spełni swoje funkcje, będzie promował odporność na osuwiska i trzęsienia ziemi? Który materiał będzie tańszy i oszczędzi budżet, ale nie wpłynie na wytrzymałość konstrukcji? Zbrojenie siatką stalową to ważny etap w budowie ścian, dachów, murowania, który zabezpieczy przed osiadaniem gruntu w obszarach wyniesionych do sejsmicznych.

CO LEPIEJ UŻYWAĆ MASKI? DLA TAKICH PRAC JAK:

  • podczas budowy budynku na niestabilnych glebach, aby zapobiec tworzeniu się pęknięć podczas instalacji w pierwszym i kolejnych trzecim piątym rzędzie muru;
  • wznoszenie ścian budynków wielokondygnacyjnych z planowanymi dużymi obciążeniami, np. górne kondygnacje, płyty stropowe, dach, mauerlat;
  • budowa skomplikowanych form, takich jak łuki;
  • niska jakość podstawowych materiałów, takich jak cegła, gazobeton czy pustak ścienny;
  • obramowanie otworów okiennych i drzwiowych.

Dlaczego częściej korzystasz z siatki? Jeśli planujesz wykonać murowanie zbrojenia o grubej średnicy, zwiększy to grubość szwu i zmniejszy jego wytrzymałość, ponieważ między blokami będzie duża ilość zaprawy betonowej. Dlatego użyj materiału siatkowego o średnicy 2-4 mm. Ponadto im mniej metalu, im cieńszy sprzęt, tym taniej można go kupić. Wysoka wytrzymałość i niższa cena - wybór jest oczywisty. W razie potrzeby jest dodatkowo izolowana izolacją bazaltową dla maksymalnej stabilności konstrukcji.

Asortyment pasów naramiennych znajdziesz w katalogu sklepu internetowego, a w celu ustalenia, jaki rodzaj charakterystyki jest najlepszy - wypełnij wniosek i kompetentni menedżerowie wybierze właściwą opcję.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować