Jak szybko i pięknie pomalować ogrodzenie ogrodzeniem

Ogrodzenie to trend ostatnich lat w dziedzinie ogrodzenia. Jest to ogrodzenie z pionowych lub poziomych desek lub tak zwane ogrodzenie. Jeśli wcześniej było zapotrzebowanie na drewno, teraz drewno zostało zastąpione innym rodzajem ogrodzenia wykonanego z ocynkowanego metalu, pokrytego polimerową powłoką z materiału, który nie jest szkodliwy dla środowiska. Stop surowców i kolejnych warstw jest tak wysokiej jakości, że daje gwarancję na produkt przez 20 lat bez zmian w wyglądzie.

Dlatego w większości przypadków nowo instalowane ogrodzenia nie wymagają dodatkowej obróbki, gdyż uczciwi producenci stosują metal ocynkowany pokryty powłoką polimerową, która nie jest narażona na zewnętrzne czynniki agresywne, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, różne opady, mróz, wysoka temperatura, duża wilgotność. Takie towary można kupić w sklepach jednego z 19 oddziałów Sitka Zapad lub zamawiając online na stronie internetowej.

Ale co zrobić, jeśli kupiłeś tanie, niskiej jakości ogrodzenie od nieznanego producenta? Szybko odpadła farba, płot zardzewiał lub wyblakł i nie jest już taki jak na foto z internetu? Musisz albo kupić nowy, albo ulepszyć wykończenie starego ogrodzenia. Dlatego rozważymy etapy malowania ogrodzenia z eurofence.

Oczyścić metalową podstawę ze starej farby, rdzy papierem ściernym lub szpachelką, kurzu, brudu wodą i detergentem do idealnej czystości do dalszego pokrywania farbą.

Nałóż podkład, aby zapobiec korozji i pomóc w lepszym związaniu metalu z farbą.

Ogrodzenie malujemy w zależności od rodzaju metalu natryskiem, rzadziej pędzlem lub wałkiem. Na przykład farba akrylowa o wysokiej odporności na zewnętrzne czynniki negatywne nadaje się do metali żelaznych, jednoskładnikowa emalia z rozpuszczalników organicznych nadaje się do metali nieżelaznych i materiałów ocynkowanych, a emalia z podkładem antykorozyjnym nadaje się do wszelkich nieoczyszczonych powierzchni. Farbę nanosić w trzech warstwach, po całkowitym wyschnięciu każdej, odpowiednio, w kombinezonie na ciało i dłonie.

Jak widać, malowanie ogrodzenia jest łatwe, jeśli użyjesz dobrej farby i narzędzi. Ale najlepszym pomysłem byłoby od razu kupić produkt wysokiej jakości , który nie wymaga malowania, a jednocześnie oszczędza pieniądze, wysiłek i czas.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować