Prawidłowy montaż bramy: zalecenia ekspertów

Montaż bramy nie jest łatwym zadaniem, ponieważ projekt jest wymiarowy, więc trudno jest samemu zorganizować proces od początku do końca. Niewątpliwie ten przypadek wymaga asystenta, a dzięki rekomendacjom doświadczonych profesjonalistów - jest więcej niż prawdziwy.

Zacznijmy może od przypomnienia jakie gatunki istnieją. Istnieją bramy uchylne, chowane do ogrodzenia i bramy garażowe do garażu, które otwierają się odpowiednio na zasadzie bramy, sposobem przesuwania konstrukcji wzdłuż ogrodzenia lub podnoszenia. Rodzaje różnią się wagą, złożonością instalacji, kosztem, wyglądem. Każdy klient, kierując się potrzebą, powierzchnią do otwarcia, budżetem przeznaczonym na zakup, preferencjami w zakresie kształtu, koloru, konstrukcji budynku i estetyki zewnętrznej wybiera pożądaną opcję.

Rozważ proces montażu krok po kroku na przykładzie bram segmentowych metalowych, ponieważ jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą nowoczesnych ogrodzeń. Ta kategoria towarów jest bardzo poszukiwana. Mówiąc bardzo szczerze, chowane są znacznie trudniejsze w montażu, ponieważ mają więcej elementów w konfiguracji i bardziej skomplikowaną konstrukcję budynku, co możecie zobaczyć na własne oczy poniżej.

ETAPY MONTAŻU BRAMY SKRZYDŁOWEJ: PROSTE ZALECENIA

Proces rozpoczyna się w obu przypadkach w ten sam sposób - przygotowanie gruntu, które polega na oczyszczeniu terenu z gruzu, roślinności i wyrównaniu w połowie drogi, aby dalej stanowić podstawę przyszłego ogrodzenia.

Najczęściej huśtawki montuje się za pomocą betonowania słupów, ponieważ metoda jest prostsza i bardziej niezawodna. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami:

1. Po dokładnym oznakowaniu wykop ręcznie lub za pomocą specjalnego wiertła dwa otwory pod filarami o głębokości 50 cm.

2. Zamontuj jedną część konstrukcji, potem drugą, wyrównując i dokręcając śruby kluczem na słupkach do równości.

3. Zabetonuj kolumny w otworach betonowym roztworem cementu, piasku i żwiru.

4. Zamontuj uchwyt z prętem blokującym, aby zapewnić prywatność zamykanego obszaru.

5. Zamontuj skrzydło w dolnej części konstrukcji na obu połówkach, aby zapewnić stabilność grupy wyjściowej i zapobiec otwarciu w odległości większej niż 90 stopni.

MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH: CZY MOGĘ MONTOWAĆ RĘKAMI?

Aby zapoznać się z różnorodnością instalacji, rozważ alternatywę - płyty kotwiące. Trudność nie tkwi w podstawie, ale w tym, że wiele elementów i łatwo można pomylić w kolejności instalacji. W tym celu należy wcześniej przygotować betonowe podłoże, aby jak w poprzednim wariancie betonować nie słupy, a całą ramę na linii ogrodzenia na szerokość bramy na wcześniej wypoziomowanym terenie i umożliwić wyschnięcie podłoża kilka dni. Następnie kontynuuj instalację.

Etapy instalacji:

  1. Wykonać otwory wiertłem na kotwy w zestawie i skręcić razem z podporami za pomocą nakrętek.
  2. Zamocuj megarail w ziemi, który będzie podstawą konstrukcji.
  3. Zamontuj rolki w celu dalszego płynnego otwierania i zamykania.
  4. Zabezpiecz łapacz dla płynnego i cichego podnoszenia głównej części konstrukcji podczas zamykania.
  5. Następnie rozpocznij montaż ograniczników rolkowych.
  6. Zainstaluj główną część poziomu budynku.
  7. Włóż zaślepki do otworów, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do wnętrza kolumny.
  8. Zamontuj mosiężny rdzeń za pomocą uchwytu i zamka.
  9. Dodatkowym punktem jest zamontowanie automatyki, jeśli taka istnieje. Urządzenie mocowane jest od wewnątrz na śruby i zapewnia automatyczne, czyli komfortowe użytkowanie, ponieważ praca konstrukcji odbywa się z pilota. Dodatkowo musisz naprawić czujniki ruchu.

W tym artykule przedstawiliśmy Państwu etapy prawidłowego montażu bramy z inną podstawą i sposobem otwierania, co mamy nadzieję, pozwoliło zaoszczędzić na montażu. Recenzję wideo można zobaczyć na stronie produktu https://sitkazahid.com/landing/vorota-i-hvirtki/. Zainstaluj, chroń i ciesz się wyborem.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować