Demontaż ogrodzenia z siatki drucianej

Odetnij wąskie pętle ogrodzenia z ogniwa łańcucha, które są połączone z łącznikami słupków, przytrzymaj siatkę i usuń wszystkie łączniki od góry do dołu. Siatkę ogrodzeniową można położyć bezpośrednio na ziemi, po dotarciu do bramy należy ostrożnie odpiąć siatkę. Na tym etapie trzymaj bramę wychodzącą na ogrodzenie na podwórku. Zaczynając od ostatniego słupka ogrodzenia, zamień siatkową osłonę w jeden zgrabny cylinder, wracając do pierwszego słupka ogrodzenia. Jeżeli ogrodzenie przekracza długość 100 metrów, konieczne jest podzielenie siatki na 25-metrowe rolki, aby ułatwić przenoszenie. Użyj metalowych szczypiec do oddzielenia drutu.

Demontaż nośnych SŁUPÓW OGRODZENIA SIATKOWEGO

Słupy nośne były prawdopodobnie wypełnione betonem podczas budowy ogrodzeń. To rozwiązanie jest niezbędne do wysokiej jakości mocowania ogrodzenia w ziemi. Musisz namoczyć ziemię wokół betonowego fundamentu każdego filaru. Warto poluzować tylko dwa lub trzy filary na raz. Jeśli filary są krótkie i cienkie, możesz użyć łopaty do kopania na mokrej ziemi, która traci twardość, umożliwiając dotarcie do betonowej podstawy. Możesz usunąć słupki za pomocą łopaty jako dźwigni. Jeśli słupki ogrodzeniowe są wystarczająco wysokie i przekraczają wysokość dwóch metrów, należy skontaktować się z ładowaczem, który pomoże w przeciągnięciu słupka w określone miejsce. Inną opcją może być wypożyczenie specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do zdejmowania słupów. Takie urządzenia można wypożyczyć od dostawców sprzętu ciężkiego oraz producentów ogrodzeń. To potężne urządzenie z metalowym rdzeniem, które z łatwością pomoże w wyciągnięciu tyczki.

Usuń betonowy fundament

Przed wyrzuceniem kolumn należy usunąć fundament betonowy. Aby to zrobić, wystarczy wypożyczyć młot pneumatyczny i delikatnie użyć go w trybie ceglano-betonowym wokół słupa. Użyj młotka ręcznego i dłuta, aby delikatnie usunąć beton z powierzchni w pobliżu słupka.

Jeśli siatka jest w dobrym stanie, możesz jej użyć gdzie indziej.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować