Jak przymocować metalowe ogrodzenie

Obalamy stereotypy, że montaż jest trudny. Jeśli zapoznasz się ze szczegółowymi krokami i masz minimalną liczbę narzędzi, które prawie zawsze znajdują się w garażu dowolnego właściciela - jest to łatwiejsze. Profesjonalne porady pomogą zaoszczędzić na instalacji, jakościowo i mocno zainstalować ogrodzenie własnymi rękami i przyczynią się do długoterminowego bezpieczeństwa terytorium o pięknym wyglądzie.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o Eurostacie, że budynek ma różne odmiany. Ustawiaj się w rzędzie w żądanym odstępie i blisko siebie szachownicą, aby nikt nie patrzył na osobiste terytorium. Różnica w instalacji jest oczywista, odpowiednio, w jednym lub dwóch rzędach w pożądanym odstępie. Przy odpowiednim doborze niezbędnych materiałów przez kierownika - nie będzie problemów z instalacją.

Porozmawiajmy bardziej szczegółowo o etapach. Proces instalacji składa się z sześciu kroków.

Pierwszym krokiem jest oznaczenie i oczyszczenie terenu. Musisz dokładnie oczyścić teren pod ogrodzeniem z gruzu, roślinności. Następnie dokonaj dokładnych pomiarów i połóż kołki. Zaleca się montowanie słupków nie dalej niż 2,5 m ze względu na wytrzymałość konstrukcji.

Drugim krokiem jest wywiercenie otworów pod podporami za pomocą automatycznej wiertarki lub łopaty. Wskazane jest, aby dodatkowo stosować gruz przed betonowaniem przy kopaniu dołów, szczególnie w przypadku montażu na piaszczystym i luźnym gruncie. Głębokość studni pod kolumnami wynosi średnio od 50 do 70 cm, a średnica około 30 cm

Trzecim krokiem jest zainstalowanie kolumn. Instalację należy rozpocząć od słupków narożnych, a jeśli działka znajduje się na nierównym terenie - od różnicy wysokości. Wypełnij filary mieszanką betonu, żwiru i piasku i pozostaw na 2 dni.
Czwartym krokiem jest spawanie bali do słupów nośnych. Proces musi być wykonywany ściśle poziomo przy użyciu poziomu konstrukcyjnego. Bale poprzeczne spawane są śrubami w tonie ogrodzenia w 2 lub 3 rzędach w zależności od wysokości ogrodzenia. Do tego celu służy spawarka. Należy pamiętać, że dolna linia montażowa powinna znajdować się w odległości pół metra od powierzchni gleby, a górna - około 20-30 cm poniżej najwyższego punktu kolumny.

Piąty krok to zamontowanie wtyczek. Akcesorium jest ważne, aby woda nie wnikała, a rdza nie pojawiała się przedwcześnie.
Szósty krok jest ostatnim. Polega na bezpośrednim montażu listew do wcześniej postawionej ramy za pomocą wkrętów. Do pracy używa się śrubokręta lub wiertarki. Dlaczego w ten sposób? Ponieważ jest to szybki sposób, który nie wymaga specjalnego wyposażenia i nie wpływa na wygląd integralnej konstrukcji.

Jeśli nie posiadasz niezbędnego sprzętu, profesjonalny zespół West Network z przyjemnością przyjdzie Ci z pomocą. Tutaj możesz zapoznać się z asortymentem ogrodzeń, kupić ogrodzenie pod klucz lub przeczytać instrukcję ze zdjęciami z samodzielnego montażu.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować