Jak ręcznie otworzyć bramę ręczną: odblokowanie awaryjne w przypadku braku prądu

Bramy segmentowe przesuwne wykonane z ocynkowanego materiału metalowego i dodatkowo pokryte farbą polimerową są instalowane w celu organizowania podróży na tereny prywatne, wiejskie i przemysłowe. Bramy chowane lub skrzydłowe z wbudowaną automatyką – jest to wygodne, ponieważ mechanizm ułatwia proces otwierania lub zamykania konstrukcji oraz chroni teren przed niepożądanymi gośćmi.

Do bram lepiej zastosować wysokiej jakości automatykę ROBUS 1000 lub ROBUS 600 - linia napędów elektromechanicznych do automatyki z panelami sterowniczymi, która jest zasilana z sieci. System został przetestowany przez lata użytkowania, charakteryzuje się idealnym stosunkiem jakości do ceny oraz posiada wiele pozytywnych opinii klientów.

 

Ale zdarzają się przypadki, gdy światło jest wyłączane zgodnie z planem lub z powodu sytuacji awaryjnej. W przypadku braku napięcia w sieci napęd można odblokować za pomocą specjalnego klucza do ręcznego przesuwania bramy. Klucz jest integralną częścią kompletnego zestawu automatyki do mechanicznego otwierania do czasu przywrócenia zasilania. Jeśli mówimy bardziej szczegółowo o procesie, wystarczy włożyć klucz odblokowujący do napędu elektrycznego i obrócić go. W ten sposób za pomocą dźwigni napęd odblokowuje się i bramę można bezpiecznie otworzyć ręcznie metodą przesunięcia w kierunku otwierania. Otwieranie, przekazywanie i zamykanie poprzez przywrócenie odblokowania do pierwotnej pozycji poprzez przekręcenie klucza w celu zablokowania.

Ale co, jeśli klucz zostanie zgubiony? Zdejmij napęd elektryczny, po prostu odkręć śruby z nakrętkami i ręcznie przetocz konstrukcję. Po przywróceniu światła - ponownie zamontuj napęd elektryczny za pomocą śrub, przymocuj szynę do skrzydła i podłącz do zasilania.

Alternatywnie można użyć baterii podtrzymującej PS124 lub baterii podtrzymującej, która pozwala na wykonywanie niektórych operacji w przypadku braku napięcia sieciowego. Pozwoli to na korzystanie z bramy bez przerwy, tak jak dotychczas, do godziny 12:00 do czasu przywrócenia zasilania.

Rozważaliśmy różne opcje odblokowania bram automatycznych w przypadku braku światła i mamy nadzieję, że pomogliśmy nie tylko kupić automatykę, ale także udzieliliśmy rozsądnych porad dotyczących jej obsługi w nieprzewidzianych warunkach, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować