Jak przymocować siatkę do słupów?

Ogrodzenie Rabitz to jedna z najpopularniejszych opcji ogrodzenia. Jest to uzasadnione, ponieważ ceny materiału są przystępne, ogrodzenie ma wysoki poziom amortyzacji i jest łatwe w montażu. Bonus polega na tym, że możesz zapisać i zainstalować ogrodzenie z siatki własnymi rękami, dokładnie studiując proces jego budowy.

Jak przymocować siatkę do słupków? Zespół, który zainstalował tysiące ogrodzeń, dzieli się szczegółami procesu. Na początek należy przestudiować katalog ze zdjęciem, wybrać odpowiedni rozmiar, długość i pokrycie, kupić siatkę i zapięcia. Następnie pozostaje dokładnie przestudiować instrukcje i wyraźnie powtórzyć instalację. Rezultatem będzie solidne ogrodzenie o najlepszych możliwościach amortyzacji.

MOCOWANIE RUSZTU

Szczegółowa instrukcja montażu ogrodzenia z siatki wiklinowej:

1. Oznaczenie terenu.

Za pomocą sznurka dokonaj pomiarów i zaznacz teren do ogrodzenia. Pod każdą kolumną należy zamontować kołki. Odległość między nimi nie powinna przekraczać 3 metrów.

2. Montaż kolumn.

Przed montażem słupów wierci się otwory, których szerokość powinna mieć średnicę 30 cm, głębokość 50 cm, stąd konieczne jest przyklejenie do pionu. Pomoże to stworzyć estetyczny wygląd i zapobiegnie przekrzywianiu się gotowej konstrukcji. Następnie montowana jest podpora pod ruszt, pokryta żwirem i betonem.

3. Odwijanie rolki siatki.

Konieczne jest rozwinięcie, po ułożeniu krawędzi płótna w dół, wokół osi, aby spirale nie łączyły się między sobą. Pomaga to zapobiegać zniekształceniom i deformacjom siatki.

4. Mocowanie siatki z ogniw łańcucha.

Ten etap wymaga jak najbardziej równomiernego odwijania, napinania tkaniny i jednoczesnego mocowania kraty do słupa. Mocowanie siatki z ogniw łańcucha pod wkrętami samogwintującymi zapobiega zwisaniu konstrukcji. W tym procesie konieczne jest połączenie wszystkich płócien. Każda rolka ma dodatkowy drut, który będzie potrzebny do zabezpieczenia wstęg razem. Zapina się wystarczająco szybko, bo w ciągu zaledwie kilku minut drut jest całkowicie zwinięty między oczami. Aby uzyskać integralny projekt, konieczne jest dołączenie siatki.

5. Rozciąganie siatki.

Siatka jest mocowana za pomocą napinacza, który pomaga rozciągnąć drut po obwodzie ogrodzenia ogniwa łańcucha. Bez rozciągania ogrodzenia istnieje ryzyko szybkiego ugięcia.

Oferujemy zarówno samodzielny sposób montażu, jak i pomoc naszych fachowców. Możliwe jest zamontowanie zarówno metalu z powłoką polimerową, jak i ogrodzenia ocynkowanego. Pierwsza opcja pozwoli zaoszczędzić budżet, ale druga opcja to lepsza gwarancja długotrwałego użytkowania ogrodzenia z siatki drucianej.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować