Czym jest materac Renault?

Jaki projekt najlepiej nadaje się do wzmocnienia brzegów rzek przed powodziami i osuwiskami? Konstrukcja gabionowa z siatki podwójnego skrętu manii znajduje zastosowanie w konstrukcjach regulacyjnych, zabezpieczających brzegi, a także w umocnieniach mostów, zapór, brzegów rzek, dróg. Nazywany jest również materacem Renault, którego zdjęcie widać powyżej. Materac Renault jest konstrukcją trójwymiarową, która ma znaczną przewagę nad konstrukcjami betonowymi, ponieważ nie wymaga fundamentu i może być montowany o każdej porze roku. Produkt łatwo łączy się przewodem wypełnionym kamieniem, dzięki czemu powstaje elastyczna ściana, która może filtrować wodę. To środowisko sprzyja odpowiednio wzrostowi roślinności, jeszcze większemu wzmocnieniu gleby.

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE MATERACÓW RENAULT

Aby budynek dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba być odpowiedzialnym za jego montaż. Projekt można zainstalować samodzielnie, ale lepiej skontaktować się z profesjonalistami. Ale jeśli nadal zdecydujesz się samodzielnie zainstalować gabiony Renault, musisz przeczytać instrukcję, kupić siatkę mania i dodatkowy drut, kamienie do napełniania, szczypce, szczypce, metalowe pręty i kołki.

Krok 1. Na płaskiej powierzchni rozłóż materac Renault, którego rozmiar wybrałeś, symetrycznie układając płótno.

Krok 2. Ułóż materac pionowo i przymocuj drutem wzdłuż górnych krawędzi w ciągłym segmencie, co wpłynie na jakość wzmocnienia konstrukcji.

Krok 3. Teraz obie części gabionów należy wygiąć i związać tak, aby wszystkie części znajdowały się na tym samym poziomie.

Krok 4. Ostrożnie połóż strukturę na powierzchni geowłókniny, aby uniknąć pęknięcia drutu.

Krok 5. Materace są połączone ze sobą w formie niewypełnionej dwumetrową stroną do góry. Możesz je naprawić, wbijając kołki w górne rogi. Materac Renault można łatwo dociąć samodzielnie, jeśli standardowy projekt fabryczny jest większy niż wymagany.

Krok 6. Następnie możesz rozpocząć wypełnianie gabionów technologią lub ręcznie. Należy pamiętać, że podczas wzmacniania skarp należy wypełnić konstrukcję od dołu do góry kamieniem o wielkości 75 mm. Podczas wzmacniania zboczy materac Renault powinien być mocowany na górze kołkami w odległości nie większej niż dwa metry. Dla zwiększenia wytrzymałości można je pozostawić po zamontowaniu. To samo dotyczy podłoża z miękką i luźną glebą. Trzeba liczyć się z tym, że z czasem kamień opadnie, dlatego materac powinien być wypełniony nadmiarem.

Krok 7. W końcowej fazie montażu projektu należy zamknąć jego pokrywę, mocując ją drutem z naprzemiennie pojedynczymi i podwójnymi węzłami.

W związku z tym, jeśli wykonasz powyższe kroki, będziesz w stanie wzmocnić zbocze przed osuwiskiem, rzekę przed powodzią. Dzięki materiałowi, z którego wykonana jest konstrukcja, jest ona niezawodnie chroniona przed erozją, co pomaga służyć konstrukcji przez dziesięciolecia.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować