Jak zrobić pasek na ramię?

Decydując się na budowę domu, prędzej czy później będziesz musiał zmierzyć się z koniecznością zakupu pasa pancernego, lub jak to się nazywa pas sejsmiczny. Dlaczego pas sejsmiczny? Ponieważ siatka odpowiada za integralność i stabilność konstrukcji. Wypełnienie kratki zaprawą betonową tworzy solidną monolityczną taśmę, wylewaną po obwodzie ścian oraz pomiędzy stropami, stropami, gazobetonem, a także mauerlatem, szalunkiem czy dachem.

Mówiąc o koncepcji armopoyas to spawana metalowa konstrukcja z drutu o różnych średnicach, ułożona w dwóch wzajemnie prostopadłych kierunkach. Wykonywany jest przez zgrzewanie na przecięciu prętów za pomocą automatycznego zgrzewania punktowego. Wykonany z drutu niskowęglowego o profilu okresowym BP-1, który spełnia normy i specyfikacje GOST. Profil okresowy zapewnia wysoki współczynnik tarcia, co jest bardzo ważne w budownictwie, zbrojeniu jastrychu i murze.

W prostych słowach rozwiązuje dwa problemy:

1. Prawidłowy sposób rozłożenia obciążenia na górnej części konstrukcji na dolnej.

2. Łączy płaszczyznę w integralny obiekt.

Jeśli szczegółowo, mur jest wykonany z cegły, aby uniknąć pęknięć w ścianie z powodu deformacji gleby, trzęsień ziemi, obciążenia wiatrem. Umieść między rzędami cegieł i zalej betonem. Płyta gipsowo-kartonowa zamienia się w monolityczną konstrukcję, która jest w stanie wytrzymać różne wstrząsy, nie tracąc przy tym swojego pierwotnego wyglądu. Dla stabilności podłóg, które znajdują się nad oknami i drzwiami, ważne jest wzmocnienie.

Jaki jest najlepszy sposób na wzmocnienie? Technologia jest prosta. Lepiej jest zainstalować siatkę co pięć rzędów cegieł. Wielkość oczka może wynosić od 50 do 150 mm, a grubość pręta od 2,5 do 4 mm. W przypadku zagęszczonej cegły kratka jest instalowana co cztery rzędy. Szerokość ceglanego pasa powinna odpowiadać szerokości ceglanego muru.

Jeśli mówimy o funkcjonalności opaski, urządzenie:

- zwiększa sztywność ścian;

- obciąża, wzmacnia ściany, zmniejsza ryzyko pęknięć przy nierównomiernym skurczu budynku;

- zachowuje geometrię ścian i przegród;

- redystrybuuje obciążenia punktowe.

Siatka zbrojąca jest integralną częścią konstrukcji budynku. A ogromny wybór pozycji cenowych paska na ramię sprawia, że ​​firmy budowlane, wykonawcy czy właściciele prywatnych domów znajdą w przedstawicielstwach pasek na ramię o parametrach niezbędnych do wykonania najbardziej niezawodnych projektów i najmocniejszej podstawy.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować