Jak wyrównać wysokość ogrodzenia na nierównym terenie?

Każdy właściciel chce zaaranżować teren tak pięknie, jak to możliwe: zrobić schludną fasadę, posadzić trawnik, żywopłot, zainstalować ogrodzenie, które harmonijnie wpasuje się w ogólny obraz krajobrazu. Każdy element odgrywa ważną rolę. Ale ogrodzenie to wizytówka witryny, która robi pierwsze wrażenie na właścicielach. Dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej i równomiernie zamontować ogrodzenie, które harmonijnie wpasuje się w styl domu.

Zanim kupisz ogrodzenie musisz zdecydować się na takie parametry jak:

 • rozmiar;
 • materiał;
 • kolor;
 • transmisja światła;
 • grubość;
 • Powłoka;
 • potrzeba akcesoriów.

Jeśli dokonasz wyboru, możesz przystąpić do instalacji.

METODY WYRÓWNYWANIA GLEBY

Jednym z najmodniejszych ogrodzeń w Europie jest ogrodzenie metalowe. Jest trwały w użytkowaniu, bezpretensjonalny w pielęgnacji, trwały i mocny. Ale aby mógł spełniać swoje funkcje, musi być zainstalowany bezpośrednio, nawet jeśli jest nachylenie.

Istnieją następujące metody na wyeliminowanie różnicy:

 • wykopać nadmiar gleby na miejscu do najniższego punktu, co jest szybsze i tańsze niż druga metoda;
 • przysypać glebę do najwyższego punktu piaskiem frakcji środkowej, który co 20 cm napełnia się wodą, zagęszczając ją;
 • wyprostuj obszar na środkowym dolnym znaku;
 • zamontować szalunek jako fundament, używając poziomu betonu, a następnie słupów na piętach kotwiących.

Najpopularniejsza opcja do montażu na nierównej powierzchni, z której korzystają profesjonalni instalatorzy - wyrównanie do dolnego środkowego znaku. Możesz to zrobić na dwa sposoby.

1. Instalacja za pomocą hydropoziomu

Przed betonowaniem należy dokładnie przestudiować teren, oczyścić powierzchnię z niepotrzebnych przedmiotów. Przed wierceniem otworów pod kolumny należy wziąć pod uwagę skład gleby i relief. Metodę stosuje się na każdym rodzaju terenu: zboczu lub równinie. W przypadku piaszczystego lub luźnego gruntu wskazane jest umieszczenie w otworze kamieni, takich jak żwir lub gruz, aby zapewnić pełne zamocowanie podpory. W zależności od miękkości gleby głębokość studni powinna wynosić od 50 do 70 centymetrów w odległości 2,5 metra. Pod kolumną pamiętaj, aby umieścić kamień, który pasuje do rozmiaru kolumny. Jest to konieczne, aby zapobiec osiadaniu gruntu pod betonem i zapobieganiu przekrzywianiu. Następnie za pomocą poziomicy musisz zrobić znaczniki na kolumnach za pomocą markera. Rozciągnij sznurek do poziomu dolnej linii. Następnie zainstaluj panele lub siatkę, mocując je do słupków. Rezultatem będzie gotowe ogrodzenie. Metoda będzie miała znaczenie, jeśli zdecydujesz się zamontować ogrodzenie samodzielnie.

2. Instalacja za pomocą poziomicy laserowej

Łatwy sposób, ale wymagający drogiego sprzętu, ponieważ trzeba użyć poziomicy. Metoda jest uważana za innowacyjną i dokładną, dzięki czemu można łatwo zobaczyć wyraźną linię poziomą.

Jeśli nie masz pewności co do własnych możliwości, boisz się zbudować nierówne ogrodzenie z powodu braku doświadczenia - odmów samodzielnego montażu ogrodzenia. Co to da? Unikanie błędów, które doprowadzą do szybkiej awarii konstrukcji, zgodność z ustaloną gwarancją, którą należy dostarczyć wraz z towarem. Skontaktuj się z profesjonalistami, aby zainstalować ogrodzenie pod klucz.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować