Jak zrobić ramę do ogrodzenia?

Każdy statek potrzebuje portu. Każdy potrzebuje domu, miejsca, w którym jest szczęśliwy, gdzie czuje się komfortowo. Aby jednak dom był nie tylko wygodny, ale i bezpieczny - postaw ogrodzenie, oddzielając jego własne granice. Montaż ogrodzenia to opłacalna inwestycja w samoobronę, bezpieczeństwo bliskich i mienia osobistego.

Jakie ogrodzenie wybrać? Według wielu ankiet konsumenckich, ogrodzenie segmentowe prowadzi w porównaniu do głównego konkurenta - metalu. Od kilku lat cieszy się zasłużoną popularnością, ponieważ jest wytrzymały w eksploatacji, mało wymagający w pielęgnacji, łatwy w wykonaniu i przyjemny w cenie.

Co można zrobić, aby materiał trwał jak najdłużej? Aby ogrodzenie długo spełniało swoje funkcje, musisz odpowiednio zainstalować ramę. Do budowy szkieletu ogrodzenia segmentowego stosuje się prostokątne słupy metalowe z powłoką cynkową o wymiarach 60x40 milimetrów o grubości metalu 1,2 milimetra z markowym daszkiem, które są betonowane. I uwierz mi, profil prostokątny wygląda bardziej estetycznie, o wiele bardziej niezawodny niż kolumna oparta na rurze.

MONTAŻ PODSTAWY POD OGRODZENIE KROK PO KROKU:

1. Czyszczenie obszaru

Musisz zacząć od oczyszczenia terenu z gruzu i roślin. Upewnij się, że teren jest równy. Jeśli nie, najlepszym sposobem na jej wyrównanie byłoby usunięcie nadmiaru ziemi lub wykonanie nasypu. Jeśli powierzchnia znajduje się na zboczu, zapoznaj się z metodami montażu na nierównym terenie za pomocą poziomicy.

2. Znakowanie

Gdy ziemia jest gotowa do montażu, zainstaluj kołki początkowe i końcowe i pociągnij przewód lub kabel po obwodzie.

3. Wiercenie otworów pod fundament

W zależności od miękkości i jakości gleby głębokość dołków powinna wynosić od 50 do 70 centymetrów. Dlatego wysokość kolumny powinna być o segment wyższy niż przekrój. W przypadku piaszczystego lub luźnego gruntu wskazane jest umieszczenie w dołku kamieni, takich jak żwir lub gruz, aby zapewnić pełne zamocowanie podpory ogrodzenia.

4. Montaż kolumn

Pamiętaj, aby pod filarem umieścić kamień nie mniejszy niż jego rozmiar. Jest to konieczne, aby uniknąć osiadania gruntu pod betonem.

5. Betonowanie projektu

Po połączeniu sekcji ze słupami konstrukcję opuszcza się do otworu i betonuje. Jeśli fundament nie jest przygotowany pod słupy, należy zastosować kotwy kotwiące, które nie wymagają betonowania, a mocowanie następuje bezpośrednio do podłoża. W ten sam sposób zainstaluj dodatkowe akcesoria, takie jak bramy i furtki.

Szczegółowa instrukcja montażu wraz ze zdjęciami znajduje się na stronie. Jak widać konstrukcja jest na tyle prosta, że ​​w zaledwie kilka godzin wykonasz betonowanie, zbudujesz ramę i naprawisz sekcje, zabezpieczając tym samym teren wokół dom. Dzięki temu ogrodzenie z paneli segmentowych ochroni teren na dziesięciolecia, ciesząc oko i dając poczucie spokoju.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować