Jak zrobić ogrodzenie z ocynkowanej siatki spawanej

Marzy Ci się stylowe ogrodzenie, które dobrze wpasuje się w wystrój domu? Wtedy wybór jest oczywisty – ogrodzenie segmentowe wykonane z siatki zgrzewanej z powłoką polimerową lub bez będzie idealnie wpasować się na zewnątrz Twojej posesji. Czemu? Ma przecież szereg zalet, takich jak minimalistyczny design, długa gwarancja i właściwości antywandalowe. Ale czy trudno będzie zainstalować ogrodzenie? Proces jest bardziej skomplikowany niż samo ciągnięcie siatki, ale pod mocą właściciela zręcznymi rękami.

Aby zamontować ogrodzenie segmentowe z drutu metalowego, pożądane jest posiadanie takich narzędzi i materiałów jak:

  • ręczna wiertarka silnikowa lub yamobur;
  • Śrubokręt;
  • armatura;
  • poziom konstrukcji;
  • ruletka;
  • łopata;
  • złom;
  • sznur;
  • poziom lasera (najlepiej);
  • zaprawa betonowa.

Jeśli wszystkie narzędzia są przygotowane - przeczytaj szczegółowo instrukcje i zabierz się do pracy. Kroki instalacji krok po kroku:

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych należy oczyścić teren z ciał obcych, drzew, roślin, korzeni, gruzu. Na tym etapie przyda się łopata.

Cechowanie

Zaznacz dokładnie pośrodku przyszłej kolumny na poziomie za pomocą taśmy mierniczej, kołków i sznurka. Za pomocą taśmy mierniczej zaznacz kąty obrotu ogrodzenia, położenie słupków, położenie bram i furtek oraz przeciągnij między nimi linkę, aby określić granice poziomu.

Wiercenie otworów

Wywierć otwory pod słupami wiertarką silnikową lub wiertłem do otworów o głębokości co najmniej 50 cm i szerokości 30 cm w odległości 2,52-2,6 m od siebie. Odległość uzależniona jest od sposobu mocowania obejm i wkrętów lub mocowania typu „Standard” do słupa z otworami. Wielkość wykopu zależy od wysokości przyszłego metalowego ogrodzenia: im wyższy - tym głębszy jest otwór. Weź również pod uwagę głębokość zamarzania gleby, więc powinna być o 20-30 cm głębsza niż punkt zamarzania.

Betonowanie

Kolumny są opuszczane do otworu i betonowane. W przypadku piaszczystego i luźnego gruntu konieczne jest dodatkowe wzmocnienie otworów oraz dodanie żwiru i piasku do roztworu cementowego przed betonowaniem, aby lepiej zamocować ościeżnicę. Górna nić naciągnięta poziomicą pozwala zachować pożądaną wysokość na całej długości ogrodzenia. Po upewnieniu się o równości - przymocuj filary za pomocą podpór.

Montaż sekcji

Po osiągnięciu przez beton twardości zaczynamy mocować sekcje do kolumn z rafami na zewnątrz za pomocą specjalnych łączników. Mocowanie odbywa się za pomocą mocowań typu Standard lub klamer o identycznym odcieniu do ogrodzenia. Proces powtarza się z każdym panelem.

Tak więc tylko 5 stopni i strefa prywatna przez dziesięciolecia będzie nobilitowana pięknym wyglądem i ochroną. Możesz dowiedzieć się więcej o produkcie i złożyć zamówienie, zostawiając wniosek  lub zostawić prośbę o instalację profesjonalnego zespołu, jeśli nie ma czas na samodzielną instalację.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować