Jak ocieplić opaskę na zewnątrz domu?

Zastosowanie siatek zbrojonych w budowie domu znacząco zwiększa odporność ściany z cegły, monolitycznej płyty betonowej, gazobetonu, keramzytu czy u-bloków zarówno na elementy zewnętrzne jak i wewnętrzne. Łączy wszystkie elementy muru w jeden kompleks i służy jako rodzaj żebra.

Mówiąc najprościej, ściany trzeba wzmocnić, bo jeśli nie zastosuje się niezawodnej warstwy izolacyjnej, to zimą zimne powietrze dostanie się do budynku, a wahania temperatury mogą doprowadzić do uszkodzeń, czyli szybkiego pękania, w najgorszym przypadku - zniszczenia . Proces odbywa się z zewnątrz podczas budowy domu, ale jeśli nie zostało to zrobione na czas - nadal warto, gdy zakończy się kwestia remontu prac elewacyjnych.

ODMIANY OCIEPLENIA

Istnieje kilka opcji izolacji wzmocnionego pasa. Przyjrzyjmy się każdej metodzie bardziej szczegółowo.

Armopoyas ze swetrami

Do wykonania tego zadania konieczne jest zaizolowanie pomiędzy metalową siatką a ścianą, nie pełniąc roli materiału. Eksperci zalecają stosowanie ekstrudowanej pianki polistyrenowej o grubości 80 milimetrów, ponieważ arkusze pianki są cienkie i kruche, nie wystarczą do gęstej izolacji konstrukcji. Stosowana jest również wełna mineralna, ponieważ pochłania ona wilgoć pomiędzy materiałem izolacyjnym a obudową, jednak w tym przypadku wymagana jest szczelina wentylacyjna.

Równa szerokości ściany

Dodatkowe materiały izolacyjne są instalowane na obwodzie, aby osiągnąć wysokość wzmocnionego pasa. Dwupiętrowy dom wymaga dwóch taśm izolacyjnych: jedna znajduje się między podłogami, a druga pod mauerlatem pod dachem. Izolator termiczny montowany jest w odległości 15 cm od linii pasa.

Krótko o etapach:

1. Za pomocą pędzla usuń kurz, zaprawę z podłoża i dokładnie wyczyść powierzchnię.
2. Wyeliminuj nierówności.
3. Gruntowanie ramy pędzlem.
4. Zainstaluj szalunek z desek drewnianych.
5. Wzmocnioną siatkę należy mocować na obrzeżu okien.
6. Przyklej izolację na mastyksie, a po wyschnięciu zabezpiecz.
7. Wykonaj odpływy w górnej części taśmy pod kątem od ściany, aby usunąć deszcz, śnieg z bloku taśmy.
8. Wylewanie belek nakładających się na siebie.

Jako analog izolacji zewnętrznej zaleca się stosowanie natryskiwanej pianki poliuretanowej, ale jest to materiał bardzo drogi i toksyczny. Ponadto instalacja wymaga specjalnych narzędzi i pracy profesjonalnego rzemieślnika.

W obecności luki

Wypełnij dziury odstępem 25-30 cm wzdłuż linii pasa pancernego. Ta metoda jest uważana za jedną z najwyższej jakości, a także obniża koszty materiałów.

Reasumując można powiedzieć, że przy prawidłowej izolacji żelbetowych armopoyas lub zbrojeniu do prac budowlanych w okresie zimowym - ściana niczym osłona nie przepuszcza zimnego powietrza. Oznacza to, że lepiej będzie zatrzymać ciepło.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować