Jak szybko pomalować siatkę na ogrodzeniu: 4 sposoby

Od kilkudziesięciu lat ogrodzenia z siatki drucianej nie straciły popularności wśród właścicieli prywatnych domów i terenów, osiedli mieszkaniowych, parkingów, posesji prywatnych, elektrowni słonecznych, gruntów rolnych, małych gospodarstw domowych, domków letniskowych czy ogrodów. Ale co zrobić, jeśli po dziesięciu latach siatka uległa korozji? Kup nowe lub pomaluj stare, tzn. doprowadź zewnętrzną część ogrodzenia do stanu sprzed eksploatacji.

Najpierw musisz wybrać farbę na metalowych powierzchniach alkidowych, akrylowych lub emaliowanych, aby chronić metal przed rdzą. Planując proces należy pamiętać, że nie da się uniknąć marnowania materiału przez konstrukcję budowlaną, a pierwszym obowiązkowym krokiem będzie wyszczotkowanie drutu metalowego z rdzy i pokrycie podkładem antykorozyjnym i roztworem odtłuszczającym, aby polepszyć lakier baza.

Następnie przystąp do malowania. Istnieją następujące metody malowania materiałami:

Szczotka

Temat ma tę zaletę, że można uzyskać farbę w trudnych miejscach. Nie jest to jednak najskuteczniejsza opcja, ponieważ obie strony trzeba malować na przemian ze zużyciem dużej ilości farby, która po prostu wyleje się podczas procesu. Minusem jest to, że ogrodzenie długo wysycha, co zwiększa ryzyko przez długi czas po skażeniu rzeczy, ciała i zwierząt.

Płyta dociskowa

Jest uważany za najskuteczniejszy sposób, zwłaszcza jeśli używasz wałka z długim włosiem. Dodatkowo, jeśli pracujesz z asystentem, możesz aplikować z obu stron jednocześnie. Ta metoda pozwoli zaoszczędzić na farbie.

Natryskiwacz

Jest uważany za jeden z najszybszych sposobów malowania, ale nieekonomiczny w zużyciu farby. Należy pamiętać, że wraz z siatką zostaną pokolorowane i otaczające obiekty, trawy, rośliny, kwiaty, budynki. Dlatego do malowania noś odzież ochronną, trzymaj narzędzie pod kątem 30-50 stopni, a po przeciwnej stronie załóż tymczasową gęstą osłonę lub blachę.

Rękawiczka futrzana

Ta opcja jest bardzo popularna ze względu na barwienie siatki futrzaną rękawicą. Aby to zrobić, wywróć go na lewą stronę i załóż na rękę, a aby uniknąć malowania rąk, załóż pod niego gumową rękawiczkę. Proces jest dość prosty, ponieważ trzeba zanurzyć rękę w farbie i pomalować. Metoda 100% gwarantuje, że każda komórka jest pomalowana.

Wymieniliśmy powyżej sposoby malowania siatki drucianej, ale nadal lepiej kupić siatkę drucianą z PVC, powłoką z tworzywa sztucznego lub drutem ocynkowanym, lub analog - siatka zgrzewana w powłoce polimerowej. Wysokiej jakości siatka wykonana z tej kompozycji ma gwarancję trwałości 10 lat, co będzie znacznie tańsze niż malowanie ogrodzenia co 2-3 lata.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować