Jaka marka betonu jest potrzebna do pasa pancernego: zasady zalewania

Sklepy budowlane oferują szeroką gamę materiałów do budowy i naprawy, w tym beton różnych marek, producentów, charakterystyk i odpowiednio kosztu. Ale który z nich najlepiej wybrać, aby wykonać betonowe wypełnienie? Gatunek betonu M200 lub M250 jest najbardziej odpowiedni, jeśli planujesz wylać taśmę zbrojącą na gazobeton podczas budowy ścian przyszłego domu.

Rozważ bardziej szczegółowo koncepcję armopoyas. Taśma zbrojona to element muru, który powinien być wykorzystany jako podstawa do montażu stropów między piętrami, konstrukcji ścian, konstrukcji systemów dachowych, fundamentów pod mauerlat. Konstrukcja pomaga zwiększyć sztywność domu, jego wytrzymałość i odporność na silne wiatry, kurczenie się gleby. Pas wykonany ze wzmocnionej siatki i betonu pomaga w redystrybucji obciążenia punktowego powierzchni nośnych na solidnej ramie, aby niezawodnie, trwale i skutecznie zapobiegać deformacji ściany.

Beton jest integralną częścią muru. Obliczanie proporcji proporcji składników mieszanki najpopularniejszych przedmiotów, jeśli chcesz zrobić własne, za pomocą betoniarki:

  • M200: cement M400, piasek, gruz (1: 3: 5);
  • M250: cement M400, piasek, gruz (1:2:2).

JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ BETON NA PAS NA RAMIĘ?

Temperatura powietrza, przy której chcesz napełnić pas, powinna być dodatnia. W czasie upałów ważne jest regularne zwilżanie konstrukcji, aby zapobiec pęknięciom. Tylko w tym przypadku konstrukcja nabiera maksymalnej wytrzymałości. Ale zawsze gotowe są do pomocy plastyfikatory i dodatki, które przyspieszają twardnienie cementu i zapobiegają procesowi krystalizacji wody.

Proces nalewania jest zwykle procesem prostym, ale efekt wyglądu zależy w dużej mierze od przestrzegania pewnych zasad. Czas wiązania betonu podczas montażu taśmy zależy od warunków atmosferycznych, temperatury powietrza i marki zaprawy.

Zalecenia profesjonalistów dotyczące wypełniania murów zbrojonych:

  • zaleca się rozpoczęcie betonowania wcześnie rano;
  • konieczne jest wypełnienie mieszanką integralnie, szybko, w sposób ciągły, wszak całkowicie niewypełniona substancja nie powinna mieć czasu na utwardzenie;
  • poczekać na całkowite utwardzenie, szalunek można usunąć w ciągu 3-4 dni, ale konstrukcja musi wytrzymać co najmniej 3 tygodnie;
  • wysokość pasa musi wynosić co najmniej 20 cm;
  • proces musi być wykonany wyraźnie poziomo na poziomie.

Kierując się prostymi wskazówkami dotyczącymi montażu pasa pancernego, wybierając wysokiej jakości materiały, takie jak wzmocnienie lub wzmocniona siatka i beton, otrzymasz mocną konstrukcję, która wytrzyma trzęsienia ziemi, osunięcia ziemi, silne wiatry, a nawet burze.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować