Czym są siatki gipsowe?

Siatka tynkarska to płótno używane do wykańczania wnętrz lub prac elewacyjnych na zewnątrz. Celowe jest wzmocnienie tynku, aby zapobiec odrywaniu się od podłoża i powstawaniu pęknięć.

Jaki produkt wybrać w tym celu? Rynek jest bogaty w asortyment siatek metalowych, z włókna szklanego, tworzyw sztucznych. Ponieważ jesteśmy pierwszymi producentami - szczegółowo opiszemy tę odmianę.

W jakich przypadkach wzmocnione metalem? Jeśli warstwa tynku jest większa niż 30 cm, zapewnia się. Należy wybrać mocny materiał, który zachowa gęsty cement lub zaprawę tynkarską, która nie ugina się pod ciężarem. Konstruktorzy radzą zatrzymać wybór na cienkich i elastycznych, aby leżeć płasko na powierzchni, nie wystawać i nie tworzyć zagięć. A elastyczność pozwala na zastosowanie do powierzchni okrągłych i kanciastych.

Siatka tynkarska jest aktywnie wykorzystywana przy planowaniu takich prac jak:

- dekoracja ścienna;

- podłogi jastrychowe;

- izolacja termiczna materiałów;

- izolacja podłogi.

Najpopularniejszymi typami są ogrodzenia spawane, wzmocnione, podwójnie skręcane, z siatki. Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Spawane - rodzaj materiału budowlanego, pomocniczy sposób realizacji nowoczesnych projektów budowlanych. Do produkcji wykorzystywany jest drut ocynkowany, dzięki czemu gotowy produkt jest odporny na wilgoć, korozję i pęcznienie. Lekka waga pozwala na zastosowanie w pracach wykończeniowych: mocowanie na elewacji, do ściany czy sufitu.

Armopoyas jest najsilniejszą spośród używanych sieci. Jest to najlepsza ochrona materiałów budowlanych przed naprężeniami, które mogą spowodować deformację konstrukcji. To wybór tych, którzy cenią zrównoważony rozwój. Budowniczowie używają do wzmacniania muru podczas wznoszenia ceglanego muru lub fundamentu, gdy trzeba wzmocnić konstrukcje betonowe lub zaizolować podłogę.

Magnier to metalowy materiał o sześciokątnym kształcie oka. Technologia produkcji - metoda tkania pod kątem 120 stopni, w której komórka jest podobna do plastra miodu. Siatka podwójnie skręcana w budownictwie powinna stanowić integralną część, ponieważ służy do tynkowania płyt elewacyjnych, wzmacniania skarp, szczególnie istotnych przy tynkowaniu powierzchni zakrzywionych i kanciastych.

Ogniwo łańcucha to wiklinowy materiał wykonany z drutu, dodatkowo pokryty powłoką cynkową lub PCV. Odpowiada za długi okres użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego wyglądu przez wiele lat. Zaletą w konstrukcji jest to, że gdy napięcie wzmacnia jakościowo warstwę, czyniąc ją gładką, jednocześnie wytrzymując zmiany temperatury. Poradzi sobie z dużymi warstwami tynku. Stosowany głównie do tynkowania ścian ceglanych lub glinianych.

Jeśli potrzebujesz chronić ściany przed pęknięciami, zwiększ wytrzymałość powierzchni budynku i jednocześnie uprość proces budowy, zapobiegając deformacji ścian - kup siatkę gipsową. W naszym sklepie znajdziesz ogromny asortyment towarów, nawet większy niż gdziekolwiek indziej.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować