Ogrodzenie z siatki drucianej

Siatka druciana Rabitz jest prawdopodobnie jednym z najprostszych i najtańszych materiałów na ogrodzenia ogrodowe. Ogrodzenie z takiej siatki jest niezawodne, praktyczne i trwałe, a jego montaż jest bardzo prosty i szybki. Siatka sprzedawana jest w rolkach, dzięki czemu nie będzie problemów z transportem tego materiału do budowy ogrodzenia, doskonale mieści się w bagażniku nawet małego samochodu.

Należy zauważyć, że podczas wielu lat eksploatacji ten materiał budowlany sprawdził się najlepiej. Jednocześnie pojawienie się na rynku wyrobów budowlanych bardziej technologicznych i wygodnych ogrodzeń z tworzyw sztucznych, betonu, kutego żelaza, a także ogrodzeń z profili metalowych doprowadziło do tego, co stało się powszechne dla wielu starszych pokoleń.

Ale to wszystko nie znaczy, że ten wygodny i tani materiał budowlany zaczął rezygnować z wcześniej zdobytych pozycji. Do tej pory wiele parametrów ogrodzenia z ogniw łańcucha nie tylko nie ustępuje większości z tych nowych produktów, ale także z powodzeniem konkuruje z nimi.

Często właściciele domków letniskowych i mieszkańcy podmiejskich osiedli prywatnych są zainteresowani pytaniem: z jakiego materiału wykonać ogrodzenie, jak go prawidłowo zainstalować i gdzie dokładnie można użyć takiego ogrodzenia.

Ogrodzenie Rabitza można wykorzystać do:

- strony krajowe;
- terytoria prywatne;
- Tereny sportowe;
- parki;
- grodzenie i wzmacnianie zbiorników;
- kurniki i oddziały inwentarskie;
- tereny z zielenią, gdzie ogrodzenie z siatki nie będzie blokować światła słonecznego.

ZALETY TKANIN OGRODZENIOWYCH OGRODZENIE:

 • oszczędność środków finansowych. Cena ogrodzenia z ogrodzenia z siatki jest praktycznie najniższa ze wszystkich możliwych opcji ogrodzenia. Konkurencję w cenie może stanowić tylko gąszcz gałęzi, ale traci na trwałości i jakości;
 • niewielka waga. Nie ma potrzeby stosowania masywnej ramy lub wypełnienia fundamentu;
 • wytrzymałość i odporność na czynniki środowiskowe: wilgoć, zmiany temperatury, światło ultrafioletowe, uszkodzenia mechaniczne;
 • transmisja światła. Ogrodzenie z siatki Rabitza nie stwarza przeszkód dla przenikania światła słonecznego, co oznacza, że ​​na terenie nie będzie zacienionych obszarów, a rośliny będą się czuły komfortowo w jakiejkolwiek jego części;
 • bezpretensjonalna opieka i brak konieczności napraw;
 • zdolność do wytrzymywania znacznych obciążeń. Na przykład drewniany płot łatwiej złamać niż metalową siatkę;
 • dostępność. Możesz kupić ogrodzenie z ogniwa łańcucha w dowolnym sklepie z narzędziami;
 • szeroka oferta pozwala wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom;
 • szybkość instalacji.

Aby zainstalować ogrodzenie z siatki, musisz najpierw przygotować materiały do ​​pracy, określając z góry ich liczbę:

 • mierzymy miejsce zabezpieczeń na obwodzie, w tym celu kładziemy cztery kątowe słupy i zakładamy na nich linkę. Jego długość to ilość materiału w długości;
 • po obliczeniu wymaganej ilości siatki łatwiej będzie obliczyć liczbę podpór i innych materiałów pomocniczych.

Oprócz siatki potrzebujemy:

 • słupy drewniane lub metalowe;
 • drut lub kabel do elementów złącznych.

JAK ZAMONTOWAĆ OGRODZENIE Z BRANŻY?

MONTAŻ KOLUMN

Możesz użyć metalowych lub drewnianych kolumn. Pierwsza opcja jest mocniejsza i trwalsza. Ale drewniane słupy też są dobre, ale kiedy je instalujesz, musisz wstępnie pokryć jeden koniec, który włożysz w ziemię, specjalnym mastyksem, który ma właściwości wodoodporne.

Przede wszystkim trzeba przygotować doły na słupki ogrodzeniowe, które zazwyczaj są wykopywane ręcznie. Głębokość robocza wykopu obliczana jest według klasycznego schematu, zgodnie z którym powinna wynosić co najmniej jedną trzecią wysokości podpory, podczas gdy dno jest specjalną „poduszką” z ubitej mieszanki żwiru i piasku.

Zainstalowane w wykopie filary są następnie wypełniane gruntem, który również jest starannie zagęszczany. Metalowe podpory ogrodzenia podlegają obowiązkowemu betonowaniu, można również przygotować mieszankę betonową. Będziesz potrzebować:

 • jedna część cementu;
 • trzy części piasku;
 • pięć kawałków gruzu.

W przypadku siatki Rabitza o wysokości półtora metra kolumny są umieszczone w odległości nie większej niż 2 do 2,5 m.

MONTAŻ RUSZTU NA SŁUPACH

Montaż siatki Rabitza zwykle zaczyna się od jednego ze słupków narożnych. Mocowana jest do słupów drewnianych za pomocą specjalnych wsporników, a do wsporników metalowych za pomocą specjalnych łączników, które są dostarczane wraz z kolumnami.

Drut nośny jest przymocowany do kolumn rozmieszczonych w regularnych odstępach, a sama siatka Rabitza jest po prostu przywiązana do nich, wstępnie przymocowana z każdego końca (patrz rysunek).

Po zamocowaniu siatki na pierwszej podporze należy stopniowo odwijać rolkę i mocować ją na wszystkich kolejnych podporach w ten sam sposób. Rabitz jest rozciągnięty tak mocno, jak to możliwe, aby zapobiec jego obwisaniu w przyszłości.

Siatka Rabitz produkowana jest z ogniw o różnych kształtach, co jednak nie odgrywa żadnej roli w jej montażu. Z wyjątkiem części estetycznej. Jeśli chcesz zbudować rolkę, która się skończyła, możesz połączyć dwie rolki razem w osobną spiralę, która znajduje się w każdej rolce siatki.

Aby zapobiec przedostawaniu się wody i nadmiaru wilgoci do wnętrza kolumn, pożądane jest przykrycie ich od góry specjalnymi zaślepkami dołączonymi do nóżek, które oprócz ochrony mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Jak widać, siatka Rabitz jako ogrodzenie jest doskonałym i ekonomicznym rozwiązaniem na ogrodzenie Twojego terenu. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także czas na montaż ogrodzenia, ponieważ możesz je szybko zamontować samodzielnie. A zalet takiego ogrodzenia jest wiele: chroni przed niepożądaną penetracją i przepuszcza światło w odpowiedniej ilości.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować