Ogrodzenie z siatki drucianej

Siatka druciana jest jednym z najprostszych i najtańszych materiałów do ogrodzenia ogrodu.

Ogrodzenie wykonane z takiej siatki jest trwałe, a jego montaż jest bardzo prosty: drut nośny mocuje się do słupów rozmieszczonych w regularnych odstępach, a siatka jest po prostu przywiązana do nich, wstępnie przymocowana z każdego końca. Aby naciąg siatki nie słabł, kolumny wbija się w ziemię na 1/3 ich wysokości.

W wysokim ogrodzeniu (na słupach betonowych) pożądane jest przymocowanie końców siatki do ściany. Ale można tego uniknąć, wzmacniając filary podporami. Odległość między słupkami uzależniona jest od wysokości ogrodzenia.

W przypadku siatki o wysokości półtora metra, kolumny są umieszczone w odległości nie większej niż 2 m, a kolumny ze złączami napinającymi - nie dalej niż 8 m od siebie.

Siatka druciana produkowana jest z ogniw o różnych kształtach, co jednak nie odgrywa żadnej roli w jej montażu. Z wyjątkiem części estetycznej. W przypadku konieczności zbudowania gotowej rolki, lepiej umieścić złącze przy słupie, ale można łączyć kawałki siatki metalowymi prętami, co jest łatwiejsze niż łączenie pojedynczych ogniw drutem.

Aby zapobiec zwisaniu siatki, co 8 m umieszcza się łączniki napinające. Aby równomiernie rozciągnąć siatkę na całej wysokości, w skrajnym rzędzie komórek włóż metalowy pasek, który następnie mocuje się do kolumny.

Aby uniknąć otwarcia ogniw i nie zranić ostrych końców drutu, są one łączone i zaginane szczypcami.

Po zamontowaniu kolumn ułożyć drut nośny (kabel), przymocować go wspornikami do kolumn i równomiernie naciągnąć.

Rozwiń siatkę i wstępnie przymocuj ją do kolumny nie naciągniętej, a następnie dokręć pasek włożony w skrajne komórki i na koniec zapnij.

Siatka jest przywiązana do drutu nośnego co 20 cm kawałkami miękkiego drutu.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować