Co to są tańsze gabiony czy beton?

Potrzebujesz wzmocnić zbocze lub wzmocnić brzeg? Planujesz zbudować ogrodzenie lub mur oporowy? Stajesz wtedy przed trudnym pytaniem - czy preferować żelbet, geosiatkę lub konstrukcje gabionowe jako podstawowy materiał budowlany do wzmacniania gruntu i dróg?

Odpowiedź jest prosta – gabiony. Dlaczego warto wybrać gabiony? Porównajmy zalety gabionów i wady alternatyw, w tym konstrukcji betonowych:

1. Łatwiejszy montaż, brak konieczności kopania dołu, organizowania odwodnień, odwadniania i innych prac ziemnych.

2. Montaż można wykonać o każdej porze roku, układanie może być stopniowe na dowolnej głębokości, montaż w warstwach i blokach jest możliwy, jako projektant na wysokość i szerokość oraz, co ważne, w trudno dostępnych miejscach.

Stała konstrukcja wytrzymuje nacisk, nie boi się wody i opadów, nie odkształca się na skutek drobnych przesunięć i kiełkowania roślinności między kamieniami, co dodatkowo wzmacnia konstrukcję.

Produkt przyjazny dla środowiska, który nie szkodzi geologii, środowisku, stając się z czasem jedynie jego organiczną częścią.
Estetyka wyglądu dzięki wypełniaczowi pozwala na zastosowanie w dekoracji krajobrazu wielokrotnie piękniejszego niż szara niepozorna struktura betonu.

Koszt prac budowlanych na metr sześcienny będzie wielokrotnie tańszy niż montaż monolitycznej płyty betonowej ze zbrojeniem, ze względu na różne koszty i odpowiednio cenę materiałów.

CECHY KONSTRUKCJI GABIONOWYCH

Gabiony to stylowe elementy dekoracji witryny, które wykonują różne zadania funkcjonalne. Pełnią rolę ogrodzenia ochronnego, elementu podporowego, murów, płócien, podkładów do mocowania koryt rzecznych, potoków, wzmacniania skarp i małej architektury. Możliwości zastosowania wzoru są nieograniczone, dlatego ma szerokie zastosowanie dzięki trwałości, wytrzymałości na obciążenia, stabilności, uniwersalności i obróbce antykorozyjnej. Łatwe w montażu, bez użycia stosów, dwie pary wprawnych rąk poradzą sobie z pracą, wypełnioną różnorodnym uginającym się materiałem do wyboru i smaku.

Gabion to jasna odmiana pomysłu na projekt, prostota wyglądu każdego milimetra daje nietuzinkowy, nowoczesny wygląd. Mówiąc najprościej, jest to konstrukcja z siatki drucianej, wewnątrz której umieszczony jest naturalny wypełniacz. W jego roli najczęściej występuje kruszony kamień, rzadziej drewno i inne elementy.

Montaż gabionów nie jest tak złożonym i czasochłonnym procesem, jeśli masz informacje o niuansach instalacji, z których korzystają profesjonaliści, obliczenie kosztów nie będzie wymagane, ponieważ projekt można zainstalować niezależnie. Dlatego każdego dnia coraz więcej projektów konsumenckich z konstrukcji gabionowych niż z konstrukcji betonowych. Są budowane nie tylko po to, aby wzmocnić glebę, ale także stylowo ulepszyć teren, aby uzupełnić projekt krajobrazu.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować