Jak zrobić kwietnik z gabionu

Kwietniki wykonane z siatki i kamienia to świetny sposób na udekorowanie terytorium Twojego domu, domku letniskowego lub wiejskiej posiadłości. Ale jak najjaśniej i stylowo ozdobić ogród kwiatowy? Jakiego materiału budowlanego lepiej użyć do prostego projektu, który będzie kosztował pieniądze? Konstrukcja z siatki gabionowej to nowoczesny trend wykonywania elementów dekoracyjnych terenu i ogrodzenia w jednym stylu projektowym. Ramy dla różnych ras i rodzajów kwiatów można budować zarówno kaskadowo jednopoziomowe, jak i wielopoziomowe, różne warianty kształtów i wysokości, wielkości oczek, długości i szerokości średnicy twarzy.

Doświadczeni instalatorzy przygotowali wskazówki dotyczące instalowania klombów ogrodowych i krawężników gabionów, aby projekt był nie tylko przyjemny dla oka, ale także długo służył właścicielom:

  • wyroby stalowe są kolejno napełniane, aby ułatwić spięcie poprzedniego z następnym, a ostatni pozostaje pusty, aby można go było przymocować do kolejnego kosza;
  • technika obliczeniowa jest gęsta, w tym celu należy ręcznie zainstalować każdy element osobno;
  • pokrycie jest montowane w ciągu kilku dni, gdy wypełniacz się kurczy, więc górna warstwa muru wystaje;
  • duże kamienie są instalowane wzdłuż krawędzi budynku, a mniejsze można wypełnić pośrodku.

INSTRUKCJA MONTAŻU GABIONÓW

1) Przygotuj glebę do montażu konstrukcji: oczyść teren, usuń roślinność.

2) Tworzenie znaczników za pomocą kołków i sznurka.

3) Zainstaluj solidną strukturę o pożądanym kształcie: okrąg, gwiazda, kwadrat, trójkąt, spirala lub inny.

4) Ułożyć podstawę lub spód kratki, następnie boki, połączyć wspornikami ocynkowanymi i przymocować specjalnym narzędziem - pistoletem gabionowym.

5) Umieść haczyki w koszu. Proces ten jest niezbędny do utrzymania ścian w ich pierwotnym położeniu i zapobieżenia deformacji integralnej struktury poprzez obciążenie wypełniacza. Do gabionów dołączone są haki, które na życzenie klienta mogą być montowane zarówno bezpośrednio, jak i ukośnie.

6) Wypełnij wewnętrzną przestrzeń otworu wybranym wypełniaczem o dowolnym kolorze, kształcie i rozmiarze.

7) Po opadnięciu kamienia zamknij górną pokrywę. Wieczko mocuje się do pudełka za pomocą zszywek lub drutu, który skręca krawędzie ścianek z wieczkiem.

Dzięki temu możesz cieszyć się nowym kwietnikiem, dużym lub małym, poziomym lub pionowym, który zainstalowałeś, wypełnij go ziemią i posadź rośliny.

Instalacja gabionów ma szereg zalet, ponieważ proces jest prosty i czasochłonny, pod warunkiem posiadania informacji o niuansach instalacji, z których korzystają profesjonaliści. Dlatego każdego dnia coraz więcej konsumentów używa konstrukcji gabionowych nie tylko do wzmocnienia gleby, ale także do bardzo oryginalnej i stylowej poprawy terenu, aby uzupełnić projekt krajobrazu w postaci kamiennych łóżek gabionowych.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować