Czym są gabiony spawane i czym różnią się od wiklinowych?

Poddałeś się panującemu trendowi i chcesz ogrodzić teren i dodatkowo cieszyć się estetyką form dekoracyjnych? W takim razie gabiony są tym, czego potrzebujesz! Wiklina czy spawana: jaki wybrać? Przeglądanie katalogu, badanie asortymentu, ale trudno określić rodzaj konstrukcji gabionowej? Nie ma problemu, eksperci Grid West przyniosą jasność i pomogą w wyborze.

Plecione gabiony wykonane są z cienkiego drutu o grubości do 4 mm, który jest skręcany poprzez podwójne skręcenie, tworząc sześciokątne komórki. Ta siatka nazywana jest manią. Ze względu na to, że w produkcji nie stosuje się spawania i tkania, takie gabiony mają elastyczność. Konstrukcja zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na obwodzie i mocne mocowanie wypełniacza. Plusem jest to, że nawet jeśli jedna z ogniw ulegnie uszkodzeniu, konstrukcja pozostaje nienaruszona, a kamień się nie rozpada.

Głównymi sposobami zastosowania tego typu są prace zabezpieczające brzegi, budownictwo krajobrazowe, ochrona przed upadkami skalnymi.

Rodzaje gabionów wiklinowych:

Materace Renault - ściana przypominająca kształtem matę. To trójwymiarowa rama, która nie wymaga podkładu i doskonale filtruje wodę, wzmacniając w ten sposób glebę. Stosowany najczęściej do wzmacniania skarp.
Jumbo to odpowiednio powiększona wersja materacy Renault, stosowana na dużych powierzchniach. Na przykład w zatokach portowych, w pobliżu brzegów mórz, rzek, kanałów, u nasady mostów.
Terramesh to gabionowa ściana oporowa, modułowy schodkowy system zbrojenia gruntów podatnych na osuwisko.
Gabion skrzynkowy https://sitkazahid.com/catalog/gabioni/c297 - konstrukcja o odpowiednim kształcie wykonana jest z drutu o grubości 4 mm, który jest wstępnie ocynkowany. Produkcja odbywa się metodą automatycznego zgrzewania punktowego na skrzyżowaniu. Metalowe pudełko doskonale utrzymuje formę, dlatego z jego pomocą powstają arcydzieła architektury krajobrazu, prawdziwe dzieła sztuki. Gabiony są używane przez właścicieli prywatnych domów, restauracji o doskonałym guście, ponieważ można stworzyć ogrodzenie i elementy zewnętrzne w tym samym stylu i oprócz identycznej zawartości.

Cele użytkowania:

ogrodzenie terenu, podział na strefy i rozgraniczenie terenu wypełnionego różnymi rodzajami kamieni;
do tworzenia projektów ogrodów: klombów, fontann, koszyczków;
do budowy ławek, stołów, stopni i innych elementów architektury krajobrazu.
Podsumowując, różnica między rodzajami gabionów jest uderzająca. Polega na sposobie produkcji, grubości drutu, kształcie oczek, konstrukcji pudła, obszarach zastosowania. Siatka wiklinowa jest poszukiwana przy budowie fortyfikacji, spawana - wznoszenie ogrodzeń i projektowanie.

Specjaliści naszej firmy pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji, jeśli chcesz zabezpieczyć teren i ulepszyć teren. Na życzenie dobiorą zgrzewane gabiony o wymaganych parametrach, a szczegółowe instrukcje pomogą w szybkim montażu konstrukcji.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować