Jak prawidłowo wypełnić gabiony?

Architektura krajobrazu z ogrodzeniami i elementami dekoracyjnymi w tym samym stylu z gabionami, opracowana zgodnie z Twoimi życzeniami - skuteczny i niepowtarzalny sposób na uszlachetnienie wiejskiego domu lub domku. Niewątpliwą zaletą jest to, że można je kupić bez znacznych inwestycji, szybko złożyć i urozmaicić nudny wcześniej projekt kreatywnymi pomysłami.

Ale główną zaletą jest wypełnienie. Można je wypełnić na tak wiele różnych sposobów, że ogranicza to tylko wyobraźnia właściciela. Możesz tworzyć prawdziwe arcydzieła za pomocą metalowych konstrukcji gabionowych, których materiałów wypełniających nikt wcześniej nie odgadł. Najpopularniejsze opcje to:

  • klasyczne zastosowanie to taki wariant jak kamień naturalny: granit, dolomit, gruz, otoczaki, bazalt, kwarcyt;
  • sztuczna lub żywa roślinność w postaci kwiatów, drzew ozdobnych, trawy, siana lub opadłych liści;
  • potłuczone szkło, szklane butelki, kryształy, dzięki czemu można bawić się odcieniami wznoszonych konstrukcji;
  • kłody różnych odmian drzew, aby stworzyć prawdziwy ekoprojekt, który dziwnie wpasuje się w teren z zielenią i roślinnością.

Ale co jest potrzebne do prawidłowego zamontowania konstrukcji gabionowej i jaka jest właściwa metoda wypełnienia? W tym procesie pomogą instrukcje krok po kroku ze zdjęciami zamieszczonymi na stronie. Na początek należy wziąć pod uwagę cechy terenu, uczynić go płaskim, wolnym od roślin i kamieni, które mogą przeszkadzać w instalacji. Po przygotowaniu gruntu wykonuje się rów o szerokości gabionu, który jest betonowany do poziomu gruntu. Kolejnym krokiem będzie montaż siatki gabionowej, uwaga, bez wypełniacza. Po rozłożeniu metalowych koszy na ich obwodzie montuje się metalowe haczyki, aby projekt zachował formę. Gdy gabiony zajmą swoje miejsce, wypoziomowane poziomem konstrukcyjnym i zamocowane, możesz wypełnić konstrukcję.

Zasady wypełniania:

1. Nie ma konieczności wypełniania szkieletu od razu, zaleca się na początek wypełnienie tylko połowy przestrzeni wewnętrznej.

2. Następnie ściany produktu dokręca się haczykami, które są instalowane co 30-40 cm.

3. Kolejny etap budowy - pełne wypełnienie produktu do góry.

4. Następnie zainstaluj górną pokrywę, a części boków dokręć metalowymi spiralami.

Chociaż instalacja i wypełnienie konstrukcji gabionowej jest dość prostym procesem, ale istnieje wiele niuansów, więc początkujący może mieć trudności z aspektami technicznymi. Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości ogrodzenie lub dekorację - skontaktuj się z ekspertami, którzy stworzą piękny widok projektowania krajobrazu na najwyższym poziomie.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować