Jak zrobić pas pancerny na gazobetonie

Planując budowę domu z bloczków z betonu komórkowego, prędzej czy później będziesz musiał zmierzyć się z koniecznością zakupu specjalnego pasa wzmacniającego z metalu do murowania. Po co go instalować? Ponieważ pas pancerny odpowiada za stabilność gotowej konstrukcji, która w związku z tym nie obejdzie się bez tego materiału siatkowego, czego w związku z tym chcielibyśmy uniknąć podczas budowy. Wypełnienie siatką żelbetową tworzy mocny, ciągły, ciągły pas monolityczny, co dodatkowo zwiększa wytrzymałość wznoszonego obiektu. Dzięki tym metalowym wyrobom domu nie straszne są obciążenia podłóg, dachów, czy nierównomierne kurczenie się domu.

Pas pancerny wykonany jest w technologii automatycznego zgrzewania punktowego prostopadłych prętów o profilu okresowym BP-1, których parametry odpowiadają normom i specyfikacjom GOST i TU. Jest w stanie rozwiązać takie problematyczne kwestie jak rozkład obciążenia z górnej części konstrukcji na dolną, łączenie elementów samolotu z obiektem stałym, unikanie pękania ścian na skutek deformacji gruntu, trzęsienia ziemi czy silnych obciążeń wiatrem.

Rozważ szczegółowo potrzebę zainstalowania pasa pancernego w domach z betonu komórkowego:

  • do wzmacniania ścian wewnętrznych i zewnętrznych podczas prac budowlanych;
  • podczas trzęsień ziemi, aby utrzymać stałą statykę ramy;
  • zmniejszyć ryzyko pęknięć;
  • dodać sztywność konstrukcji;
  • równomiernie rozłożyć obciążenie punktowe powierzchni na ścianę nośną;
  • napraw mauerlat pod dachem.

Z reguły przy montażu na szalunku, mauerlat lub fundamencie należy pamiętać, że szerokość pasa wzmocnionego płytą lub zbrojenia powinna być cieńsza niż grubość ściany, ponieważ konieczne jest pozostawienie miejsca na pokrycie ściany materiałem izolacyjnym na poza. Proces ten jest niezbędny do stworzenia efektu izolacji termicznej od zimna. Bez dodatkowego materiału istnieje duże prawdopodobieństwo powstania pleśni na suficie gotowego domu.

Po przeczytaniu artykułu nie ma wątpliwości, że wzmocniona siatka metalowa jest nieodzowną częścią budowy konstrukcji z bloku gazowego. Ogromny wybór opcji pasa, ceny, parametrów wysokości, grubości drutu i innych cech znajdziesz w katalogu na oficjalnej stronie producenta kratki. Większość firm budowlanych, wykonawców i właścicieli domów prywatnych znalazła w asortymencie odpowiednią opcję wzmocnienia stabilnych konstrukcji i stworzenia solidnego fundamentu, i była zadowolona z jakości produktu i współpracy z dostawcą.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować