Porównanie bram przesuwnych i skrzydłowych: co lepsze i które wybrać

Відкатні розпашні ворота

Metfence produkuje własne markowe produkty - bramy, jako uzupełnienie ogrodzenia segmentowego do użytku przemysłowego i zbiorowego. Zgodnie z preferencjami klientów szerokość produktu osiągnęła 8 metrów, dzięki czemu każdy klient otrzyma towar do jednoczesnej ochrony terytorium i wjazdu samochodu o pożądanej wielkości.

TYPOLOGIA PRODUKTU Z SIECI ZACHODNIEJ

Ocynkowane bramy metalowe pokryte francuską farbą polimerową to najlepszy wybór do montażu w pomieszczeniach prywatnych, wiejskich i przemysłowych. Produkt spełnia europejskie standardy produkcyjne, ponieważ posiada europejski certyfikat jakości CE 1822901. Oznacza to, że produkt jest wysoko ceniony od A do Z: wyprodukowany przez wysokiej jakości zautomatyzowane spawanie, posiada mocną powłokę żaroodporną i dobry wygląd, wykonany z nowoczesnymi trendami wzorniczymi. Jest to główna zaleta produktów producenta Metfence, ponieważ tylko nasze produkty wśród ukraińskich fabryk produkujących ogrodzenia metalowe posiadają certyfikat na najwyższym poziomie. Dodatkowo wyposażona w automatykę otwierania, co oznacza, że ​​brama łączy w sobie ochronę i estetykę.

Jako producent przeanalizowaliśmy najlepsze istniejące i oferujemy następujące opcje do wyboru:

 • huśtawka, które otwierają się w obie strony, na życzenie klienta można wybrać otwór wewnętrzny lub zewnętrzny;
 • wysuwane, otwierane, poruszające się wzdłuż ogrodzenia.

Bramy wykonane ze zgrzewanej siatki metalowej z podwójnymi prętami o grubej średnicy w stu procentach chronią ogrodzony teren przed osobami postronnymi. Każdy posiadacz tego niezawodnego, łatwego w montażu, trwałego i wysokiej jakości produktu jest zadowolony z jego zakupu, o czym świadczą liczne recenzje zadowolonych klientów.

Podsumowując powyższe, bramy skrzydłowe, przesuwne mają następujące zalety:

 • konstrukcja wandaloodporna, ze względu na strukturę konstrukcji;
 • długotrwała eksploatacja;
 • ochrona przed korozją, nie boją się deszczu, śniegu, zmian temperatury czy ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe;
 • szeroki wybór kolorów, cechy.

Która brama jest lepsza?

Który typ lepiej wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jak mówią o smaku i kolorze konsumenta. Dla niektórych głównym argumentem za podjęciem decyzji jest cena, jakość i gwarancja, funkcjonalność i automatyzacja. Jeśli mówimy o niedociągnięciach, to prawie nie istnieją. Jedynym minusem jest przezroczysta konstrukcja budynku, ponieważ teren ogrodzenia będzie dostępny gołym okiem.

Główne różnice między bramami przesuwnymi a bramami skrzydłowymi:

 • różnica w konfiguracji: w pierwszym przypadku składa się z solidnej ramy, megarails, o złożonej konfiguracji, odpowiednio, większej liczby elementów, w drugim - dwóch symetrycznych części, kolumn i skrzydła, które ostatecznie tworzą integralną ramę;
 • sposób otwierania: wzdłuż ogrodzenia lub prostopadle pod kątem 90 stopni;
 • różnica w oszczędzaniu miejsca lub nie ze względu na sposób otwierania;
 • pierwsze są częściej wyposażone w automatyczne otwieranie, co ułatwia ich konstrukcja;
 • różnica w złożoności prac instalacyjnych, łatwiejsza instalacja huśtawek;
 • różna waga ze względu na różną liczbę komponentów;
 • różnica w kosztach, więc pamiętaj, że im więcej użytych elementów i materiałów, tym droższy produkt.

Pomimo różnicy w wyglądzie, systemie konstrukcji i sposobie otwierania, oba typy konstrukcji wykonane są z wysokiej jakości, wytrzymują znaczne uszkodzenia mechaniczne i naprężenia, mają długą żywotność i są dostępne w wariantach zgodnych z ogrodzeniem i furtką na indywidualne zamówienie.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować