Montaż ogrodzenia z siatki spawanej - instrukcja krok po kroku

Montaż ogrodzenia metalowego jest łatwy nawet dla tych, którzy nie mają doświadczenia w budownictwie. Można to zrobić bez dodatkowych kosztów w budżecie, niezawodnie i przez wieki własnymi rękami. Dbamy o naszych klientów, dlatego naszym obowiązkiem jest pomóc im w instalacji: albo odpłatnie, aby zapewnić wykwalifikowanych specjalistów, albo bezpłatnie przekazać instrukcje krok po kroku. Dlatego opracowaliśmy dokument montażowy krok po kroku ze szczegółowymi informacjami o każdym etapie.

Zacznijmy od tego, że montaż podstawy pod ogrodzenie z drutu spawanego jest możliwy na dwa sposoby:

1. Wykop dziurę i wypełnij kolumny nośne betonem.

2. Konstrukcja na płytach kotwiących, czyli łącznikach przykręcanych do wcześniej zabetonowanego gruntu.

W większości przypadków, a mianowicie w 99 instalacjach na 100 stosowana jest metoda pierwsza. Ten rodzaj montażu nadaje się zarówno do ogrodzenia, gdzie głównym materiałem jest siatka wiklinowa, jak i ogrodzenia segmentowego z powłoką polimerową.

Skupmy się na montażu europejskiego ogrodzenia z siatki zgrzewanej. Praca montażu ogrodzenia składa się z 6 etapów:

1. Zastosuj znak poziomu do słupków, aby wesprzeć przyszłe ogrodzenie z siatki za pomocą kołków i sznurka. Nie używaj starych odrapanych filarów, ponieważ wpłynie to niekorzystnie na wygląd wzniesionej konstrukcji.

2. Oczyść ziemię z roślinności, gruzu, gałęzi, które mogą przeszkadzać w betonowaniu.

3. Wywierć otwory pod filarami o głębokości co najmniej 50 centymetrów i długości około 300 milimetrów. Wielkość parametru zależy od wysokości przyszłego ogrodzenia metalowego: im wyższy, tym głębszy jest otwór.

4. Przymocuj płótno w pozycji leżącej do słupków po obu stronach za pomocą specjalnych zapięć.

5. Przeprowadzić instalację na ziemi pierwszej sekcji. Kolumny prostokątne są opuszczane do otworu i betonowane. W przypadku gruntów piaszczystych i luźnych wskazane jest, aby przed betonowaniem do roztworu betonu wsypać żwir i piasek, aby lepiej zamocować ościeżnicę.

6. Zainstaluj inne sekcje na zasadzie pierwszej. Każda kolejna zawieszona jest na poprzedniej kolumnie za pomocą zapięć.

Zakup ogrodzenia to dobry pomysł i niewątpliwie dobry wybór, ponieważ specjaliści firmy pomogą wykonać produkt wysokiej jakości, ocynkować materiał dla większej stabilności i trwałości, wybrać najlepszą opcję i rodzaj do potrzeb klienta. Nie wahaj się, zamów najlepsze ogrodzenie z siatki zgrzewanej z profesjonalnym montażem lub bez, uzupełniające projekt uliczny terenu, tym samym przyczyniając się do bezpieczeństwa bliskich, siebie i mienia.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować