Montaż ogrodzenia z ogrodzenia z siatki

Montaż ogrodzenia z siatki Rabitz składa się z następujących etapów:

1. Znakowanie.
2. Montaż kolumn.
3. Odwijanie rolki siatki.
4. Montaż tkaniny ogrodzeniowej.
5. Połączenie siatek sieci.

Cechowanie

Wszystko zaczyna się od oznaczenia, które najłatwiej zrobić za pomocą sznurka. Sznur jest rozciągnięty na całym obwodzie całego obszaru bariery. Za pomocą kołków zaznaczamy miejsca montażu metalowych lub betonowych słupków ogrodzeniowych.
Optymalna odległość pomiędzy słupkami dla ogrodzenia od ogrodzenia z ogniwa to odległość nie większa niż 3 metry. Po zaznaczeniu od razu będzie jasne, ile filarów będzie potrzebnych.

Długość słupków zależy od szerokości siatki, której zamierzasz użyć. Na przykład, jeśli użyjesz siatki o standardowej szerokości (1,5 metra), długość słupka powinna wynosić do 2,5 metra. Przy szerokości siatki 1,8 metra - długość kolumny do 3 metrów, przy szerokości 2 metrów - długość kolumny - do 3,3 metra. W przypadku słupków narożnych, a także słupków, na których będą montowane bramy i furtki, długość powinna być większa niż 30 - 50 cm, gdyż obciążenie tych słupków będzie większe niż wszystkich pozostałych. Kolumny żelazne o średnicy od 50 mm do 100 mm mogą być używane jako kolumny.

Palety, słupy należy przygotować tj. starannie dociąć, jeśli detale były pokryte rdzą - potraktować konwertorem rdzy, a następnie pomalować. Idealną opcją byłoby ocynkowanie półfabrykatów kolumn.

Montaż kolumn

Za pomocą wiertła ogrodowego wykopuje się otwory pod filarami. Średnica otworu powinna być większa od średnicy kolumny o 2 - 3 cm.
Głębokość otworu powinna być taka, aby podczas opuszczania kolumny jej wysokość była do 10 cm większa od szerokości siatki. Należy również pamiętać, że słupki narożne, a także słupy, na których mocowane są bramy i furtki, należy zakopać 50 cm głębiej w ziemi.

Przygotowanie otworów wymaga pewnej zręczności i dokładności.
Konieczne jest nie tylko obserwowanie pionowego montażu kolumn, ale także wyrównanie kolumn w rzędzie, a także utrzymanie tej samej wysokości dla wszystkich kolumn. Instalowane w otworach i wyrównanych słupach lub zagęszczane wokół gruntu lub wypełniane zaprawą betonową (jeśli grunt jest piaszczysty lub lekki).

Należy zauważyć, że jeśli gleba jest gliniasta lub ciężka, lepiej nie używać betonu. A oto dlaczego: w porze deszczowej (wiosna, jesień) w dziurach w szczelinie między betonem a ścianami dziura będzie się przesiąkać, a na dnie będzie gromadzić się woda. Zimą woda zamarznie i wypchnie kolumnę wraz z betonem na zewnątrz. Na glebach lekkich tak się nie dzieje, ponieważ woda przesiąka głębiej niż dno dołka.

Odwijanie rolki siatki

Do odwijania rolki siatki potrzebne są co najmniej dwie osoby. Przede wszystkim rolka siatki jest uwalniana z wiązania, które jest wiązane i usuwane papierem pakowym lub polietylenem. Po ułożeniu rolki siatki na płaskiej powierzchni, obracając ją tak, aby koniec płótna znajdował się na dole. Rolka jest rozwijana, obracam ją wokół własnej osi, rozkładając odwiniętą siatkę w rozciągniętej formie.

Zaczepiając końce spirali, przestań się rozciągać i odłącz splątane końce spirali.

Krawędzie płótna powinny być gładkie, jeśli są odwrócone, należy je skorygować, obracając spirale wokół własnej osi w jednym lub drugim kierunku, komórka jest uformowana, a krawędź jest wyrównana.

Montaż tkaniny ogrodzeniowej

Po zamontowaniu słupów i rozwinięciu rolki kraty można przystąpić do montażu płótna ogrodzeniowego od ogrodzenia z siatki.
Aby to zrobić, najpierw wywierć otwory w kolumnach na górze, środku i na dole, gdzie będzie rozciągany drut. Średnica otworu powinna wynosić 10-12 mm.

Odwiniętą rolkę siatki układa się pionowo, z wygiętymi końcami rzędów do góry. Skrajny rząd siatki jest przymocowany do górnej części kolumny i ostrożnie ustaw odwiniętą rolkę siatki w kierunku następnej kolumny. Następnie przygotuj gładki, bez ostrych zagięć kawałek drutu, którego długość jest większa od odległości między słupkami o 50 - 60 cm. Drut ten przechodzi przez drugą górną komórkę siatki. Gdy drut przechodzi przez komórki w odległości równej odległości między słupkami, końce drutu są wciągane do otworów słupków i, ciągnąc, mocują go na słupkach. Wszystkie czynności są powtarzane podczas każdego lotu.

Bez wyciągania drutu ogrodzeniowego z siatki siatka może bardzo szybko stać się bezużyteczna (wystarczy spróbować się po niej wspiąć, a siatka się rozciągnie i nie odzyska swojego kształtu). Drut napinający zapobiegnie rozciąganiu siatki przez ogrodzenie.

Łączenie arkuszy siatki

Arkusze siatki łączy się ze sobą w dość prosty sposób: najpierw odkręca się skrajną linkę sprężystą z rolki siatki, a następnie, po nałożeniu krawędzi spawanych rolek, wplatamy uprzednio wywiniętą linię w krawędzie dwóch nałożonych arkuszy siatki na siebie. W ten sposób uzyskuje się pojedynczą sieć siatki. W razie potrzeby skrócenie rolki jest jeszcze łatwiejsze: wystarczy odwrócić ścieg sprężynowy na lewą stronę na żądanej długości rolki.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować