Jak zainstalować słupki ogrodzeniowe

Montaż ogrodzenia na pierwszy rzut oka to trudna procedura, ale jeśli rozumiesz szczegóły, dokładnie przestudiuj instrukcje krok po kroku, procedura nie jest tak trudna, w rzeczywistości udaje się człowiekowi bez doświadczenia w budownictwie.

Które ogrodzenie jest najłatwiejsze w montażu? Siatka metalowa, a nie jak mogłoby się wydawać z tektury falistej. Dlaczego ten materiał? W końcu metoda instalacji składa się tylko z dwóch głównych etapów: montażu kolumn i mocowania siatki do podpory. Montaż można zamówić na stronie dostawcy lub wykonać własnymi rękami. Dla tych, którzy chcą oszczędzać - to idealna opcja. Ponadto procedura jest prosta i czasochłonna, dlatego ogrodzenie segmentowe jest bardzo poszukiwane.

Dlatego rozważymy bardziej szczegółowo etapy instalacji podpory przyszłej ochrony z profili. Proces składa się z następujących kolejnych kroków:

Układ terytorialny

Kiedy granice posesji są już określone, stare ogrodzenie jest zdemontowane, można zacząć obrysowywać nowe. Dokładnie oczyść teren z gruzu, opadłych liści, korzeni i innej roślinności, aby nic nie przeszkadzało w równomiernym montażu ogrodzenia. W tym celu za pomocą sznurka lub grubej nici ułożyć kołki ściśle pośrodku przyszłej podstawowej kolumny, przylegając do pionu i rozciągnąć ją po obwodzie. Aby to zrobić, lepiej jest użyć poziomu konstrukcji, aby przyszłe podparcie było jak najbardziej gładkie, ponieważ w przeciwnym razie gotowa konstrukcja nie zostanie prawidłowo zainstalowana i nie będzie spełniała podanych właściwości antywandalowych.

Wiercenie otworów

Wywierć otwory wiertarką silnikową, będzie szybciej, lub ostrożnie wykop dziury o głębokości co najmniej 50 cm i średnicy 30 cm. Odległość zależy od długości odcinków. Standardowe panele mają szerokość 2,5m, a więc w zależności od rodzaju mocowań - w odległości od 2,5 do 2,6m. Głębokość otworu zależy od wysokości przyszłego ogrodzenia: im wyższy, tym głębiej potrzebuje. Za czynnik wpływający na proces uważa się również położenie instalacji: im chłodniejszy klimat w okresie zimowym, tym głębszy otwór, a dokładniej 20-30 cm głębszy niż punkt zamarzania ziemi .

Betonowanie

Filary są obniżone i zabetonowane. Bardzo prosta metoda, jeśli nie jedna, ale - trzeba wziąć pod uwagę skład gleby. W przypadku piasku konieczne jest dodatkowe wzmocnienie dołów tj. dodanie gruzu, kamyków, żwiru lub innego rodzaju kamienia i piasku podczas mieszania roztworu betonowego. Pomoże to mocno naprawić ramę. Po upewnieniu się, że jest wypoziomowany, przymocuj słupki poziomicą, a mianowicie zainstaluj wspierające drewniane belki i pozostaw na kilka dni do wyschnięcia betonu.

Mocowanie siatki do słupów

Zabezpiecz każdy panel po kolei słupkami.

Kilka kroków i ogrodzenie gotowe. Dlatego wybierając ogrodzenie - wybierz przekrój, ponieważ łatwo go zainstalować, oszczędzając pieniądze, ale uzyskując wysokiej jakości ochronę terytorium.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować