Dlaczego potrzebujesz pasa pancernego do betonu komórkowego lub pianki? Konstrukcja taśmy betonowej, która powtarza kontury ścian budynku i poprawia wytrzymałość wznoszonej konstrukcji, zabezpiecza konstrukcję przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi takimi jak obciążenie, odkształcenia gruntu, podmuchy wiatru, aktywność sejsmiczna. Służy również jako łącznik pomiędzy poszczególnymi ścianami budynku z bloczków w jedną, pełniąc jednocześnie funkcję swoistego żebra usztywniającego. Przy budowie domów na skarpie ważne jest zbrojenie na środku muru lub pod dachem, co zminimalizuje zniszczenie domu lub zaburzy integralność jego części.
Siatka zbrojona lub pas zbrojony sejsmicznie zamiast betonu komórkowego, keramzytu, cegły, bloczka piankowego, mauerlat, czyli pod częścią budynku łączącą dach i rama. Proces rozpoczyna się po wykonaniu fundamentu i ścian. Najpierw formuje się szalunek do pasa pancernego, a następnie wylewa się beton.
Układanie składa się z następujących etapów:
1. Określenie wielkości i wysokości konstrukcji w stosunku do poziomu wody do budowy szalunku. Średnica powinna odpowiadać szerokości muru, być identyczna z murem, a wysokość zgodnie z dokumentacją projektową - zwykle 30 centymetrów.
2. Zamontuj szyny w ostatnim rzędzie gazu lub innego materiału z występem 300 milimetrów od muru, jednocześnie ciągnąc rusztowanie i tworząc latarnię morską na dużej wysokości.
3. Bezpośredni montaż szalunku, mocowanie płyt na zewnątrz i wewnątrz ściany.
4. Znakowanie pod belkami płyty stropowej oraz montaż kołków montażowych w celu szybkiego i niezawodnego połączenia konstrukcji zaprawy z drewnem.
5. Monolityczna konstrukcja metalowego pasa pancernego we wcześniej wzniesionej ramie na całej długości ściany. Na styku pozycji siatki - zwiąż drutem.
6. Stopniowe wypełnianie szalunku betonem w ciągu jednego dnia, ponieważ beton musi wiązać bez przerw w czasie, aby zapobiec pękaniu podłoża i naroży. Należy zachować proporcje piasku i żwiru zgodne z normą: jedna część cementu, trzy żwiry plus trzy piasek.
7. Demontaż szalunku. Zaleca się wykonanie procesu nie wcześniej niż dwa dni po pozostawieniu mieszanki do wyschnięcia.
Zaledwie kilka kroków i wzmocniony pas jest gotowy. Nie oszczędzaj na ilości pasów pancernych, ponieważ wysokiej jakości materiał wytrzyma ciężar podłóg, niekorzystne warunki atmosferyczne, niewielkie odkształcenia gleby, które wskażą na wytrzymałość konstrukcji, zachowają pierwotny wygląd konstrukcji na długie lata.