Jaką siatkę wybrać do ogrodzenia: ogrodzeniowe, zgrzewane czy plastikowe

Postanowiłeś zabezpieczyć teren siatką, ale nie możesz się zdecydować którą? Jaki materiał wytrzyma dłużej, jaka grubość produktu będzie optymalna do zakupu ogrodzenia w rozsądnej cenie, ale wystarczająco mocnego, aby wytrzymać siłę? Słyszeliśmy wiele rad, ale najbardziej odpowiednim pomysłem było zamontowanie ogrodzenia z siatki drucianej, zgrzewanej lub plastikowej. Co doradzają eksperci?

Doświadczeni fachowcy w zakresie konstrukcji ogrodzeniowych naszej firmy radzą ogrodzić teren siatkami. Czemu? Rabitz to praktyczny materiał konstrukcyjny, który jest wykonany z drutu, który jest spleciony, składany w rolki i rozciągnięty na wspornikach w postaci kolumn lub rur. Rezultatem jest ogrodzenie odporne na korozję, o wyjątkowych zdolnościach tłumienia uszkodzeń mechanicznych i długiej żywotności. Dodatkowa powłoka cynkowa lub wtórna powłoka z tworzywa sztucznego pozwala zachować estetyczny wygląd przez ponad 10 lat w postaci niezawodnego ogrodzenia, które łatwo zamontować własnymi rękami. Dlatego ta metoda jest tak uwielbiana przez właścicieli wiejskich domów, domków letniskowych, ogrodów i coraz częściej jest instalowana jako ogrodzenie placów sportowych lub placów zabaw, ogrodów zoologicznych lub gospodarstw rolnych, stawiając klatki.

Lepiej wybrać ogrodzenie wykonane ze zgrzewanej siatki metalowej tylko o średniej lub grubej średnicy, np. płot 3D lub z podwójnymi prętami Duos, ponieważ zwykła siatka zgrzewana w rolkach o małej średnicy nie zapewni 100% bezpieczeństwa w postaci ochrony. Najlepiej nadaje się do okładzin, wykańczania ścian, tynkowania, budowy klatek dla zwierząt gospodarskich.

Nie zalecamy używania plastikowej siatki na ogrodzenie, jeśli nie chcesz jej szybko wymieniać. Choć konstrukcja jest solidna, bez zrostów, co daje jej wytrzymałość, trudno ją złamać, nie rdzewieje, ponieważ jest wykonana z tworzywa sztucznego, ale jest elastyczna i dlatego nie ma właściwości antywandalowych. Produkty z siatki plastikowej doskonale nadają się do innych celów, takich jak pielęgnacja warzyw, krzewów, wznoszenie ram dla poskręcanych roślin lub grodzenie klombów, strefowanie lub budowanie klatek dla drobiu i królików, ochrona trawników przed szkodnikami.

Przed zakupem ogrodzenia należy dokładnie rozważyć zalety i wady i raz na zawsze wybrać idealne ogrodzenie. Mamy nadzieję, że po szczegółowym rozważeniu proponowanych opcji nasi eksperci pomogli Państwu podjąć właściwą decyzję.

Powiązane artykuły
Wiadomości, które mogą Cię zainteresować